Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyelésnél miért érzem azt...

Nyelésnél miért érzem azt hogy van valami a torkomban?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta pár éve érzem, hogy ott van valami amikor nyelek.

Nagyon gyakran van hogy köszörülöm a torkom mert zavar ott valami (néha még azt is érzem mintha viszketne a torkom).

Voltam én tavaly fül-orr gégésznél és ő a gégetükör mellett belenézett egy olyan eszközzel ami egy hosszú cső volt a végén a fém pálca és azon talán kamera lehetett.

Azt mondta pici verbőséget lát csak és talán reflux lehet. Próbáljam meg a renniet.

Nem érzem egyébként hogy sav jönne vissza és próbáltam renniet de az nem segített.

Szerintetek mi az amit már ilyen régóta érzek ott nyelésnél? Ha valami csomó lenne azt a fül orr gégész látta volna?


2023. okt. 29. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nekem is . Nekem is reflux ra gyanakodott az orvos , óva intett az estére történő túl savas ételek italok fogyasztásától , és momdta h éjjel alvásnál a fejrész legyen meg emelve … semmi esetre se laposan legyen a fej .valamint ez mellett a szorongás/ stressz is okoz ( hat) ilyen gombóc érzést a torokban
2023. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Henoka2 válasza:

Én is ezt érzem,hogy van ott vmi,es ezáltal állando torokköszörülésem van,meg köhögök,néha ezt érzem hogy nehezebben veszek ilyenkor levegőt is!De a legidegesitőbb az allandó torokköszörülés!

Fül-orr gégészetem voltam,az negativ,kisebb nyulos nyakot latott,de azt mondta hogy ez lehet reflux is.Viszont savat nem erzek,inkább evés utáni büfizés van!Éjjel se érzek semmit hogy jönne esetleg fel a sav!Nekem nagyon para a gyomortükrözés,ugyhogy nem tudom mit csinaljak!? Háziorvos irt fel Ezomeprazolt sztem semmit nem hasznal!

Szerintetek mi tévő legyek?

jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!