Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi állhat ennek a problémának...

Mi állhat ennek a problémának a hátterében?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 napja kezdődött este, lefekvés előtt 2-3 órával egy ilyen szédüléshez "hasonló" érzés, azért írom most ezt, mivel nem a szó pontos értelmében vett szédülés volt, hanem inkább ahhoz tudnám hasonlítani mint mikor valaki megiszik 2-3 sört, és nem lesz részeg, csak egy ilyen egyszerű lazaság uralkodik el rajta, könnyű lesz a feje, a végtagjai kicsit jobbab ellazulnak a kelleténél, és csökken a koncentrációja. Nekem egy ehhez nagyon hasonló érzés állandósult, gyanakodtam vérnyomás problémára, mert hirtelen pozícióváltásnál ez körülbelül a tízszeresére fokozódik ami már igen kellemetlen. 109/77 lett az eredmény, ami kicsit alacsony ugyan, de nem hiszem, hogy ez lenne a probléma gyökere. A pulzusom szokott mostanában néha elég ijesztően magas lenni, de az is átmeneti állapot, és tudom, hogy a stressztől van, mivel 2-3 hónapja valamiért eluralkodott rajtam egy enyhe

szociális fóbia, ami azóta átment inkább szorongásba, és pszichoszomatikus hányingerbe, ha megyek valahová, és ilyenkor evidens, hogy emelkedik a pulzus. Azt ajánlotta nagymamám, hogy igyak meg egy kávét, ez megtörtént, de lett egy ilyen kisebb pánikrohamom, ami az utóbbi időkben volt mindig ha koffeint fogyasztottam, így azt el fogom hagyni teljesen. A kérdésem az lenne, hogy ez lehet a stressz tünete? Így jelentkezne nálam 2 hónap után? Vagy valami más miatt gyanakodjak. Tudom, nem vagytok orvosok, nem diagnózis kell, de hátha valami tanács. Bocsánat, hogy hosszan írtam, és kicsit összeszedetlen lett. További kérdésekre szívesen válaszolok.


20 éves srác vagyok ha ez számít.



2023. okt. 31. 21:45
 1/1 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy a google nem volt a barátom, mert ott nézni a tüneteket, amik sokszor halálos betegségeket írnak, hát, könnyen beképzelem magamnak. :'D
2023. okt. 31. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!