Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi hozzáállásról?

Figyelt kérdés
Tudatosan kerülöm az erőszakos, horror jellegű filmeket. Az a véleményem, hogy például egy eszkimó kisfiú nem fog rárontó tigrissel álmodni rémeset, mert még soha nem látott olyat. Egy afrikai kislány nem fog álmában beleesni egy jégverembe, mert számára az nem is létezik. Ezért azt gondolom, ha valaki soha nem látott olyat, hogy üldözik egy láncfűrésszel, az soha nem is lehet az álmai része. Vagyis én tudatosan távol tartom magam ezektől, és van is eredménye, sok éves vagyok, de még soha nem volt rémálmom. Azért írom ki a kérdést, mert sok olyat olvasok itt, hogy rémálmokkal küzd valaki, és inkább gyógyszerekhez nyúl (tanács szerint), minthogy kerülné ezeket.
2023. nov. 1. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az csak városi legenda, ez általában nincs így "ne nézd meg, rosszat fogsz almodni" én soha nem álmodtam rosszat horrorfilm miatt, még akkor se mikor életem első horrorfilmjét néztem meg. De lehet ez másnál máshogy van, mindenkinél egyéni, belőlem inkább csak nappal váltott ki szorongást például féltem egyedül otthon meg ilyen hulyesegek (de gyerek voltam akkor)
2023. nov. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban sokszor álmodtam, hogy zuhanok. Anélkül is lehet tehát rémálma az embernek, hogy horrort nézne. Úgy is lehet, ha Dosztojevszkijt olvas. Általában én is kerülöm a horrort, ahol sosincs happy end, nincs tanulság vagy a mondanivalója szerint nincs biztonságban soha senki, a gonosz mindent túlél, furcsa logikája van az eseményeknek, egy kis hiba is az ember életébe is kerülhet. Az input valahogyan emléknyomokat képez és befolyásolja a gondolkodásunkat, szorongást kelthet vagy rémálmokat, okozhat bad tripet, ha tudatmódosítókat használ valaki, vagy kiválthat akár mentális betegséget. Szerintem helyes, hogy szűröd az inputot, de nem látok ilyen direkt összefüggést a rémálmok és a horrorfilmek között. Nem tudok olyan gyógyszerről, ami az álmokat befolyásolja, max. elaludni-aludni segítenek.
2023. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, ugyanis rémálom bármitől lehet, elég ha olyat olvasol és összekapcsolja az agyad valami mással.
2023. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!