Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez ibs vagy a vírus folytatása?

Ez ibs vagy a vírus folytatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Azért írok mert nem tudom eldonteni,mi okozza a tüneteimet. Orvosi papír nem támasztja alá ugyan,hogy nekem ibs-em van,de q háziorvos szerint igen. Nos. Multheten vasárnap ki jött rajtam egy hasmenéses vírus,már előtte való napokban sem volt úgy étvágyam,aztán se. Tegnap visszatért és végre tudtam jó ízűen enni. Éjszaka fel keltem arra,hogy alhasam baloldalán (máskor is szokott ilyen lenni) görcsöl a hasam. Aztán vissza tudtam aludni,elmúlt. Most újra elő jött és voltam wc-n is,nem mondanám hasmenésnek inkább lágy székletnek és mennyiségre sem volt túl sok,de a panasz még mindig tart,most az egész alhasam körbe feszül,vagy nem is tudom,néha görcsöl. Ez az ibs miatt van,hirtelen "sokat" ettem már tegnap,vagy mi okozza ?


2023. nov. 1. 10:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Néha olyan mint minor éhes vagyok és korog
2023. nov. 1. 10:36
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha mindennapos, hogy a hasi panaszaid nem hagynak éjszaka aludni, akkor az másra utalhat mint az IBS.
2023. nov. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem mindennapos,csak sűrűn kb havonta elojonnek.
2023. nov. 1. 11:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Vérvizsgálat volt?


Nem lehetséges, hogy valamilyen ételallergia? Liszt, laktóz?

2023. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem volt semmilyen vizsgálat. Évekkel ezelőtt elmentem a h.o hoz és a panaszok alapján azt mondta ibs. Fel sem ajánlotta hogy esetleg menjek tovább,én akkor aztvse tudtam mi ez,kell e vele foglalkozni. Interneten keresztül olvasgattam utána az évek során. Felváltva vannak a tünetek,hol székrekedés,hol hasmenés,főleg tej után,de az sem minden alkalommal. Most meg attól féltem,hogy a vírus vissza jött,vagy hogy is mondjam..de ilyen nincs,hisz már meg gyogyultam.
2023. nov. 1. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Vérvizsgálatot végezz. Előbb lesz ez ételallergia mint ibs.
2023. nov. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Abban én nem lennék biztos, kb minden nyolcadik, tizedik felnőtt magyar ember IBS-sel él csak nincs papírja róla. Lehet SIBO is gondolom... :) Valami sok törzsből álló probiotikum kéne úgy két hónapig.
2023. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!