Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A HIV vírus kezdeti tünetei...

Mdaniella kérdése:

A HIV vírus kezdeti tünetei alá tartoznak tudtommal olyanok, hogy láz, torokgyulladás [folytatása lent]?

Figyelt kérdés

Pár hónapja az akkori barátomon végeztem orális szexet. Kicsi ment belőle a számba is, de egyből kiköptem. Az hogy volt-e seb a számban nem tudom.

Bő 6 héttel rá influenza járvány volt. Több osztálytársam is megbetegedett. Én egyik napról a másikra belázasodtam, influenza szerű tüneteim voltak. Tartós lázam is volt, ezért orvvoshoz is elmentem, aki írt fel antibiótikumot.


Amíg beteg voltam, apum itt volt végig egy légtérben velem. Ő alapból erős immundredszerű, éve óta nem volt beteg. Akkor, azon a héten, viszont ő is belázasodott, megbetegedett. Mással nem került kapcsolatba, szóval 99% hogy tőlem kapta el.


Na most a kérdésem az lenne, ha tegyük fel a barátom HIV pozitív volt, én pedig esetlegesen elkaptam. (rendesen utánajártam a témának, orális szex útján is van rá esély, hogy terjed, de csak roppant kicsi). Ráadásul a tünetek általában 4 héten belül jelentkeznek. Én 6 hétre rá lettem beteg.


Igazából az lenne kérdésem, hogy ha valaki a HIV-től lázasodik be, gyulladt be a torka, úgy megfertőzhet másokat is, influenza szerű tünetekkel ?


Ha tudnám biztosra hogy nem, akkor megnyugodnék kicsit.



2012. ápr. 19. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:

szia!

évek múltán jelentkezik tünet!ezt a 4 hetet honnan vetted??ez nem igaz.sokan évig hordázzák,h tünet meg sem jelenik.de elmész egy vérvételre,egy-két nap alatt emailen megvan az eredmény!(fizetös)

de nem kell itt ráparazni dolgokra!

azt olvastam h valakinek tartós hasmenése volt,és igy derült ki!másik meg az hogy a melegek között terjed inkabb.de ennyire ne parázzál mát!

2012. ápr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1:


Olvastam több helyen is. Hivatalos oldalakon.

Oké hogy melegek közt terjed inkább, de az a helyzet, hogy ez nem érv, ugyanis, mint utólag kiderült, az exem "nem tudja eldönteni, hogy balra vagy jobbra" ... Ha érted mire gondolok. Szóval meglehet, hogy hordozó.


De ettől függetlenül még mindig kicsit az esélye orális uton, igaz ? Még akkor is, ha esetleg volt egy harapás által keletkezett sebem ? (hajlamos vagyok elharapni a számat :/ )

2012. ápr. 19. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Tünetmentes HIV fertőzés: 3-7 évig tarthat az az időszak a fertőződés után, amíg lényeges klinikai tünetek nincsenek, a beteg közérzete jó, miközben szervezetében zajlik a vírusszaporodás. Ebben az állapotban is fennáll a fertőzőképesség.
2012. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ott kezdődik, hogy a HIV elsősorban nemi úton terjed. az, hogy telibe köhögsz, vagy tüsszentesz valakit, attól nem lesz a másik HIV+.
2012. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nem tudsz egy vérvételre elmenni,h megnyugodj?
2012. ápr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4: Azt én tudom, nem is azt kérdeztem. A kérdésem az volt, hogy ha én a HIV vírustól voltam lázas, beteg, akkor fertőzhettem-e meg a körülöttem lévőket influenza szerű tünetekkel ? (Nem HIV-el!)
2012. ápr. 19. 19:58
 7/10 A kérdező kommentje:
5: 18 alatt vagyok, nem tudom, hogy hová menjek ezügyben, meg az az igazság, hogy eléggé kínos is lenne ez nekem. Jó persze, megnyugodnék tőle, de napok óta bújom a netet és többnyire arra jutottam, hogy nagyon kicsi rá az esély, hogy elkaptam valamit.
2012. ápr. 19. 20:00
 8/10 anonim ***** válasza:

70%-os A HIV fertőzés első tünete igen is kb. 3-6 hét után jelentkezik, baromság, hogy nincs tünete.

Ha nem értesz hozzá, akkor legalább nézz utána.


Kérdező:

1. Az sem biztos, hogy a barátod HIV fertőzött. Mivel Mo.-n elég kevesen fertőzöttek, kicsi az esélye, hogy alapból az volt.

2. Anális szexnél is elég kicsi a fertőzés esélye egy aktusnál (1% körül azt hiszem), orális szexnél meg aztán ennél is kisebb.

3. Influenzajárvány volt.


99,9%ra mondom, hogy ez nem HIV.

De elmész szépen egy anonim HIV tesztre és kiderül.

2012. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8: Köszönöm a választ, jó tudni, hogy azért az ember számíthat még értelmes válaszokra itt. Egyben meg is nyugodtam. Igazság szerint én is 99%-ban biztos voltam, csak azért mégis más dolog más szájából hallani.
2012. ápr. 19. 20:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha másokat is megfertőztél influenzával,akkor nyugodt lehetsz.De csak abban h nem a HIV tünetei voltak.Mivel a fertőzöttek 70%-ánál jelentkezik így akár a tünetek nélkül is lehetsz fertőzött.

Teljesen egyforma a tünete a Hiv nek (az elején) és az influenzának meg bármely vírusfertőzésnek.

Sokszor nehéz kideríteni h ki mikor és honnan fertőződött meg.

Egyértelmű h ugyanannyira sőt még jobban terjed análisan,mivel nagyobb a sérülés valószínűsége.

Az orálnál is.Észre se veszi a pasi és a fogacska megkarcolja,a nőnek pedig tutti hámsérülései lesznek.

2012. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!