Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az hogy alvás után...

Miért van az hogy alvás után is fázik az ember (csökkent testhő) és ha lázas akkor is?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 10:38
 1/3 vaszily katalin ***** válasza:
0%
elöszöris megfelelö e a fütés.ha igen lent van szerintem a vérnyomásod vagy bened lapang valamijen betegség.ha lázas vagy akor fázhatsz egésznap.de akor hütöfürdöt kel vegyél.én zuhanyzásal szoktam megoldani fokozotan hütöm a zuhany vizét.irány a doki
2010. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alvás következtében tudtommal nő a testhőmérséklete az embernek a megfelelő hőszigetelés (takaró) miatt. Tehát kicsit melegebb a tested, mint általában. Érdemes megmérned egyszer ébredés után még ágyban fekve, olyan 37 körül lesz. Ehhez még hozzájön az, hogy fáradt vagy. Amikor álmos az ember, érzékenyebb a hőmérsékletváltozásra (meleg takaró alól kibújás).
2010. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 poiu ***** válasza:

A test belső hőmérséklete szabályos ritmus szerint változik (a ritmus fennmarad akkor is, ha pár napig nem alszol). Hajnalban a legalacsonyabb a hőmérsékletünk, reggelre kicsit emelkedik, de még mindig alacsonyabb az ébrenlétinél. Valószínűleg ezért fázol kora reggel (ha egész éjjel ébren vagy, hajnalban fázol leginkább).

[link]

2010. okt. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!