Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pár hete piros sebek, dudorok...

Teddy16 kérdése:

Pár hete piros sebek, dudorok lettek az egyik orromban. Nehezebben kapok levegőt. A doktor azt mondta, orrsövényferdülés és felírt orrcseppet. Nekem nem stimmel ez a diagnózis. Fáj a fejem is azóta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek másik dokihoz, s felkerül a vizsgálat az EESZT-re, annak nem fog örülni az sztk-sdoki. Viszont egyszerűen nem hiszem el, hogy hirtelen orrsövényferdülésem lett.

#orrseb #Piros dudorok az orrban #Orrák #Sebes belső orr
nov. 16. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Nem szabad gátlásosnak lenni, mert abból semmi nyereséged nem származik, viszont ha a másik orvos hatékonyabb terápiát alkalmaz esetleg, azzal jobban is járhatsz. Az orvos jókedve az utolsó, amit egy betegség esetén figyelembe kell venni.
nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
98%

Menj el másik dokihoz.

Mi a fontosabb, hogy Te megnyugodj vagy az, mit gondol az előző orvos?

nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha en lennek es tudnam a hatoanyagot, es mire jok, meg van eros tippem, hogy mi a baj, akkor tudnam miert irta azt fel.


Orrsoveny lagyszovetbol es porcbol van, ahogy a trachea szerkezete is (legzoszerv porcos resze). Ha be van gyulladva, pl allergia eseten, akkor egy antihisztamint felir, megnezi, hogy van-e akut remisszio - akut javulas, ez mar egy eros jel, hogy allergia.


Ha nem, akkor valoszinuleg egy masfajta gyulladas, ami nem elkepzelhetetlen mert tel van kb., gyakoriak a betegsegek, natha, influenza - lehet nalad csak igy mutatkozik meg, az erek beduzzadnak kicsit emiatt picit felrenyomodnak a simaizom szovetek meg a porc is ami szinten eleg konnyen benyomhato. Erre masfajta orrsprayt irna fel szerintem de nem steroidosat.


Ha ez sem megy, akkor valoszinuleg mar nagyobb a gond de nem fatalis. Viszont most mar szakember kell, ful orr gegesz. Egyebkent ezt azt egeszet mind elkerulheted ful orr gegesszel aki szerintem ott helyben megmondja mi az, mert van eszkoze hozza es felirja a megfelelo ereceptet, kerdes mikor kapsz idopontot, de maganba szerintem eleg gyorsan, TB-n lehet 2024.

nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!