Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van esélyem a leírtak alapján...

Van esélyem a leírtak alapján a gyomorrákra?

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt szeretném leszögezni, hogy folyamatosan orvosról orvosra járok, rengeteg vizsgálaton túl vagyok, így az internet "áldásos hatása" alapján hoztam magam sokkba addig, amíg várok a gyomor- és béltükrözésre, ami hetek múlva lesz esedékes. Addig viszont beleőrülök a bizonytalanságba...


Mindig is problémám volt a gyomrommal és emésztésemmel. Gyermekkorban székrekedéses és refluxos voltam, később ezek nagyjából rendeződtek, de kb. 4-5 éve elkezdődött egy napi rosszullétes szakasz, ami az alábbiakból áll: gyakori émelygés/hányinger, puffadás, a gyomor külső oldalán kőszerű érzés, hamar teltnek érzem magam, előjött némi undor pár ételtől (ezt arra fogtam, hogy rettentő egysíkúan étkezem), nagyon erős bélhangok (kívülről, más számára is hallható fortyogás, morgás - nem az éhségtől), hullámzó rosszullétkor lever a víz, gyakran erősen savasnak érzem a számat (ezért hittem eddig azt, hogy csak reflux), valamint nyirkosabb, téli időben jelentősen romlik az állapotom és ingadozik a súlyom (általában 1-3 kg-ot hetente).


Emiatt voltam ultrahangon, minimális májnagyobbodást állapítottak meg (nem iszom alkoholt), majd májszerkezeti vizsgálaton, ahol enyhe zsírmájat mutatott a műszer, de nem vészes. Voltam vérvételen, vérszegénység és kiszáradás felfedezhető. Székletvizsgálaton kiderült, hogy több zsírt tartalmaz, mint kellene, de erre is csak legyintettek, hogy "valami lebontási zavar". Gasztroenterológus javaslata alapján laktulóz-kilégzéses teszten is voltam, ahol a SIBO-t is kizárták. Gluténra nem vagyok érzékeny, ételintoleranciám nincs a mérések szerint.


Mégis itt vagyok a fenti tünetekkel, amik megkeserítik a napjaim, emellett nagyapámnak gyomorpolipja, majd később gyomorrákja volt, valamint egy ideje a hónaljamban felfedezhető egy barnás elszíneződés, ami keresések alapján a gyomorrák egyik előrejelzője a többi finomság mellett, amit tapasztalok. Nem tudom, mi lesz velem addig, amíg a szondázáskor ki nem derül a valódi ok, de belezavartam magam rendesen a rák-sztoriba és irtóra parázok. Ugyan hányás és véres széklet (még) nincs, de az összes többi stimmel.


Nem kívánom, hogy más keresztülmenjen ezeken, de ha esetleg mégis valakivel történt hasonló, megosztaná, mi lett a vége? Alig múltam 30, nem így akarom, hogy vége legyen...


dec. 12. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus sem ártana a gyomortükrözés mellé.
dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!