Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fáj a hátam a sok...

Miért fáj a hátam a sok állástól és a sok fekvéstől?

Figyelt kérdés

Mikor rengeteget állok vagy fekszek (több órát) akkor nagyon megfájdul a hátam, konkrétan az egész gerincem mentén. Ugyanezt a fájdalmat érzem mikor nagyon stresszelek. Ennyire edzetlen lennék? Edzeni nem járok el, de napi egy óra séta minimum megvan. Mit csinálhatnék, hogy ne legyen ennyire fájdalmam?

21/L vagyok, vékony testalkatú ha ez számít valamit.



dec. 13. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Gerincgyakorlatokat csinálj.
dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


A rossz testtartás is megterhelheti a gerincet állás és fekvés közben is. Lehet hogy nagyon összehúzod magad. Nekem pl. sokszor mondták, hogy húzzam ki magam egyenesre (ezek szerint nem álltam egyenesen, fel se tűnt). Egy tartásjavító edzést én azért elkezdenék a helyedben.


A stressz pluszban hozzájön ehhez, mert akkor is fizikailag kicsit így be vagy feszülve, és ilyenkor szó szerint feszítheted a hátizmaidat, ami megint csak fájdalommal tud járni.


Szóval én azt tanácsolom neked, hogy egyrészt figyelj a helyes testtartásra, másrészt próbálj meg kevesebbet stresszelni (tudom, borzasztó könnyű mondani, csinálni nehezebb).


Jobbulást, és jó egészséget kívánok neked.


21/F

dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Utóirat: ha sokat vagy egyhelyben (pl. állsz a buszmegállóban) akkor is mozgasd meg magad kicsit. Az izmaid ilyenkor egy kis hőt termelnek, ami ilyen hideg időkben nem árt, másrészt az ember is gerinces, és a gerinc arra lett kitalálva, megalkotva, hogy mozogjon, mozgatva legyen. Ha nem mozgatsz bizonyos izomcsoportokat, akkor azok letapadhatnak, és az is tud fájdalmat okozni, görcsölni, stb.


2-es válaszoló voltam

dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!