Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux, mellkasi “nyomás”...

Reflux, mellkasi “nyomás” érzés a sav miatt, mi a hosszútávú megoldás?

Figyelt kérdés

Vizsgákra készülök (stressz) és az utóbbi időben rengeteg savas, ecetes ételt ettem, emiatt egyszer csak kialakult a mellkasomban egy nagyon nagyon erős nyomás, fájdalom ami a karjaimba is kisugárzott. Először azt hittem, hogy a szívemmel van baj, de teljes kivizsgálás, szív ultrahang, EKG es vérkép után kiderült, hogy csak durva reflux.

Savlekötőt kaptam, amit 8 napja szedek és ideig óráig tényleg segít. Az orvos felírt protonpumpa gátló gyógyszert is, de azt mondta, hogy utána rosszabb lesz a savasodás tehát jó lenne nem használni csak ha muszáj.

Mit tanacsoltok?

Ha nagyon alaposan figyelek az étrendemre egy hétig meg tudok gyógyulni a komolyabb gyógyszer nélkül is?

Mik a tapasztalataitok?


dec. 27. 13:20
 1/2 Avair2010 ***** válasza:

Nem értelek. Nekem simán használ a savlekötő.

Tény és való, hogy nem 24 óra a hatása, legalábbis ha csak 1 db -t veszel be belőle. Én rend szerint este szedem be, és csak ritkán nem véd a tünettől a napi 1 szem is. Kérdeztem az orvosomat, és mondta, hogy szabad napi egynél többet is beszedni belőle, ha egy nem elég. De remélem, nem értelmezted félre az orvosod beszédjét. Ugyanis ő egy szóval se mondta neked szerintem, hogy ez a betegség csak átmeneti. A reflux maradandó és életed végéig veled maradó betegség. Jelenleg csak kezelhető de nem gyógyitható betegség. Egyébként sokan szenvednek a tüneteikkel hosszabb ideig is, mivel ők nem tudják, hogy kezelhető betegség tünetei jelentkeznek náluk. Nekem is időbe telt, mire rájöttem, mi a bajom, de akkor is csak a pszihiátriai szakorvosom jött rá, hogy mi okozza a tüneteket (gyomorégést, nyelőcsövön visszajövő ételt+gyomorsavat, köhögést), és csak eztán mentem emiatt a háziorvosomhoz, előtte ugyanis én azt hittem, hogy a többi gyógyszerem mellékhatása. Egyébként nem tartom kizártnak, hogy az általad is emlitett stressz váltja ki ezt a maradandó betegséget, abból ugyanis nekem is kijutott bőven a múltban.

dec. 30. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Avair2010 ***** válasza:
Esetleg szedj be nyugtatót is, ha a vizsgáid ezt váltják ki belőled, és tanulással minimalizáld a stresszfaktort, főként olyan tételekre fókuszálva, amelyek témaköréből rosszabb jegyeket szereztél! -Utóbbi nekem is bevált érettségi előtt.
dec. 30. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!