Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha az ember nem lesz éhesebb...

Ha az ember nem lesz éhesebb attól a szótól, hogy "ebéd", nem lesz szomjasabb attól a szótól, hogy "víz", akkor miért vált ki belőle pavlovi reflexet, ha meghalja azt a szót, hogy "pisi", miért kell pisilnie vagy jobban pisilnie a szó hallatán?

Figyelt kérdés

Mármint ha pl érezzük az étel illatát, ahogy főzik, éhesek leszünk, vagy ha már éhesek vagyunk jobban kívánjuk az ételt, de ha csak kimondják, hogy ebéd, az ember nem lesz automatikusan éhes vagy ha már éhesek vagyunk, nem fogunk idegesek lenni vagy jobban kívánni az ételt.


Akkor ez a fent leírt esetben miért van másképp?



dec. 28. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Speciel én éhes lettem a kérdésedtől, és ittam is egy kicsit, de pisilnem nem kell.
dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet ez emberfüggő. Ha nekem pl azt mondják, hogy "kész az ebéd!", akkor nem lestek éhesebb, de akkor ha jól értem, más meg igen.
dec. 28. 20:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szintúgy, mint az első de nekem pisilnem is kell. Komolyra véve a szót velem sokszor történ meg az, hogy barátnőmmel valahol voltunk és nem éreztem pisilésre ingert, de mondta, hogy ő neki biza pisilnie kell és elmentem vele pisilni hogy akkor én is és rám is rám jött a pisilhetnék. Igazából szerintem valahol tudtam mélyen, hogy máshol nem fogok tudni elmenni és ha jót akarok magamnak elmegyek most, de ez nem tudatosult bennem csak pisi na jó akkor legyen pisi
dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3, akkor így már világos! Nagyon szépen köszönöm!
dec. 28. 20:44
 5/8 anonim ***** válasza:

3.

Fél óra alatt a 7.-nél azért már biztos untad.

dec. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell jobban pisilnem :D
jan. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell pisilni. :D


35/F

febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem volt olyan hogy nagyon kellett pisilni is a barátnőm folyamatosan a vízről meg a pisilésről beszélt, meg psssss hangot adott ki és attól sokkal jobban kellett. És ez ugyanaz az evéssel kapcsolatban is

Lány vagyok

febr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!