Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyamatos fáradság ellen mit...

Folyamatos fáradság ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok vizsgaidőszak van, sokat tanulok, de szorgalmi időszakban is ugyanazt érzem, tehát mindig.

Ha 12 órát aludnék is fáradt lennék. 6-7fele nem tudok felkenni inkább 10kor de még akkor is fáradtnak érzem magam (nem lustaság).

Persze ha suli van felelek 6-kor ha 8-ra kell menni de baromi fáradt vagyok.

PCOS-em van elvileg ez is az egyik tünete.

Sajnos a táplálkozás eddig nem sikerült betartanom, de most elhatároztam januártól hogy próbálok figyelni a cukor és a liszt kevesebb fogyasztására.

Edzeni /sportolni nem szoktam de azt is szeretnék viszont egyedül hiába megyek terembe nem tudom mit hogy, személyi edzőre nincs pénzem.

Szóval szerintetek ha változtatok az ételeken és sportolok energiukusabb lehetek? Kávét, energiaitalt nem fogyasztok


jan. 3. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Pcos-sel nulla cukor kellene és csak teljes kiorles vagy rozsliszt.

Sokkal komolyabbankene venned az etkezesedet. Biztosan javitani fog.


Ezen kivul vitamin vsgy asvanyianyag hianyra lehet gyanakodni. Pl b12 hiany okozhat ilyet. De ha rendbehozod az etkezesed es szinesen eszel, az is megszunik.


Sportolni meg barmit lehet. Tele a soutube videokkal. A lenyeg hogy legyen legalabb heti 2x es egyszerre legalabb 45-60 perc. Akar kereshetsz olyan youtube videot amiben disney mesekre tancolnak. De tele van pilates videoval is meg eszkoz nelkuli sajat testsulyos edzestervvel is a nez

jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze tudom hogy 0 cukor kellene, és ha veszek is joghurtot, teát arra szoktam figyelni h 0% cukor legyen benne.

Párommal élek ő keresi a pénzt és ő "nem hisz" ezekben a teljes kiörlésű dolgokban.

Azt meg hiába mondom neki hogy azt hozzon haza ha ő a fehéret szereti. De most szeretnék elmenni én is diákmunkára.

Itthon egyszerűen nem tudom rávenni magamam a tornára.

1 részt nagyon kicsi a szoba, le sem tudok téríteni sehova egy polifómot (csak az ágyra de ott meg nem olyan).

D vitamint illetve myo inozitolt szedek folyamatosan (a myo inozitol úgy tudom a b vitaminnak felel meg.)


Itthon egyszerűen nem tudom rávenni magam, valami csoportos aerobikra v mozgásra szívesen mennék amint lesz fizetésem.

jan. 3. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Az elég furcsa hogy nem hisz abban hogy a betegséged kezelhető és mit mondott a dietetikus, hogyan kezelhető. Ha meg nem voltál dietetikusnál akkor nagyon kéne, kérj beutalót.

Innentől arra jutottam hogy tudod hogy mit és hogyan kéne csak rengeteg a kifogás. Vagy jobb kommunikáció legyen a pároddal vagy keress pénzt. De erre már rájöttél

jan. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. Ezek nem kifogások hanem tények

2. Voltam már gasztroenterológusnál, nőgyógyásznál, de egy férfinak hiába mondom azt h PCOS meg ezek a tünetei azt hiszi hogy nincs ilyen tünet hogy "fáradság" menjek el dolgozni, ha "egészséges ételeket " szeretnék enni. Igen ám, csakhogy én 2 félév tárgyat vettem fel nem 1, épp azért hogy haladjak és minél hamarabb végezzek, emellett végzem a háztartást itthon+ a nagyszüleimnél is mivel nincs más (...) ezek mellett nem volt időm dolgozni, nem Bp-en élek de még csak nem is Szeged, Debrecen ahol megannyi lehetőség lenne.

Könnyű azt is mondani, hogy menjek dietetikushoz 25.000 Ft-tól kezdődik az is, nem ingyen van...

Beutalót nem kértem, hanem kaptam csakhogy vissza menjek,újabb 25 000 Ft.

jan. 3. 11:48
 5/7 A kérdező kommentje:

Illetve endokrinológusnál is voltam az is 22.000 ft volt

Per pillanat tönkre ment a kazánunk ami 330.000 Ft lett az új ( hitelre) tehát nem kifogásokról van szó, hanem minden pénzbe kerül (nem kevésbe...)

Az hogy én itthon elkezdjek ugrálni, bohóckodni nem tartom segítségnek

jan. 3. 11:50
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

A háziorvos tud adni beutalót dietetikushoz állami ellátásba. Teljesen ingyen.


Olyan nincs hogy nem hiszel az otthoni ugrabugrában. Pont ugyanolyan jó mozgás mint biciklizni, sétálni, futópadozni, súlyt emelni. Csak más intenzitásban.

jan. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az egy dolog hogy tud adni beutalót, de tudjuk jól hogy az állami ellátás milyen, nem szeretném részletezni.

Voltam is ott, kaptam egy 160 grammos diétához linket. (Az első találat a google-ben) ezt én is megtaláltam magamtól.


Tanulás mellett, ha itthon vagyok nem kapcsolom be a youtube-ot mert mindig van mit tanulni, mosni, főzni, takarítani stb. de ha lenne egy fix csoport ahova eljárok, fix időpont biztos mennék, főleg hogy ott még jobban motiválnának.

jan. 3. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!