Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen házi gyógymód van a...

Milyen házi gyógymód van a folyamatos, vízszerű orrfolyás ellen?

Figyelt kérdés
Náthás vagyok és úgy folyik az orrom, mint a csapból a víz. Egyrészt jó, hogy távozik a váladék, másrészt viszont már csupa piros és érzékeny az orrom körül. Mit lehet ez ellen tenni? Valamilyen házi gyógymód érdekelne, mert gyógyszert nem szedhetek.
2009. jún. 23. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Láttam a tv-ben egy műsort,pont erről volt szó(Viasat3,Tv dokik).A pasas egy kisebb (talán játék?)öntözőkannába töltött langyos vizet,és oldalra hajtotta fejét,így a "felső" orrlyukba öntötte a vizet,úgy hogy a másikon meg kifolyt a cuccal együtt.állítólag kis gyakorlás után megy könnyen,meg nem is kellemetlen,én őszintén nem próbáltam,nem volt rá alkalom:)

A lényeg az volt,hogy a kis kanna "szája?" ne legyen nagyobb az orrlyuknál,hogy beleférjen.Jah és közben még beszélt is,meg a száján vette a levegőt...Érdekes volt nagyon!(arra sajna nem emlékszem tett-e valamit a vízbe,de a tengeri sót pl ajánlják párologtatáshoz,vagy a legjobb(amit 15 hónapos kisfiamnál használok)a gyógyszertárban kapható fiziológiás sóoldat(infúzió).

2009. jún. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első válaszadó írt, azt véletlenül én is láttam. Nem öntözőkanna! :D a neve netikanna. N E T I K A N N A .

Én is azt hittem félreértettem nem mertem így mondani a patikában, de utánanéztem ez a rendes neve. 2ezer forint körül van és lehet hozzá venni valami cuccokat is. de sós víz is jó bele.


Úgy tudom a vízszerű orrfolyás/orrcsöpögés az allergia tünete. Én is szenvedek tőle időnként, nekem csöpög az orromból a víz semmit nem tudok csinálni, zsebkendőt kötök az orromhoz arra a pár órára, mert nálam max 1-2 napig tart.


Az allergiádra kellene szedned valamit vagy kezeltetni és akkor ez elmúlna.

2009. jún. 23. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor utánanézek a Netikannának, mert nekem elég gyakran előfordul az orrfolyás, ha náthás vagyok. Ez nálam nem allergia, hanem a férjem hazahozott valami vackot a munkahelyről és nálam így jön ki a tünete, neki "csak" a torka fáj. Köszi mégegyszer!

Egy (másik) nemsokára 15 hónapos kisfiú anyukája :-)

2009. jún. 23. 10:50
 4/8 anonim válasza:
100%
Én allergiás vagyok, nekem is elő szokott jönni ez a "vízszerű orrfolyás". Svédcseppes vattát szoktam dugni az orromba, attól egy időre jobb szokott lenni és az agyon törölgetett orromat-ami már sebes szokott lenni- is begyógyítja.
2009. jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, van is itthon svédcsepp :-).
2009. jún. 23. 21:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Neti kriya - orrüreg, orrjárat takarítás


Jala neti - Neti sós vízzel - Orrtisztítás


A neti kannába töltsünk sós meleg vizet (1 liter 38-40 C-os (lényeg, hogy testmeleg..) vízben kb. 1 kávéskanál tengeri párolt só!!! (a konyhasó nem jó, mert szennyezett)). Keverjük el a vízben a sót.

Hajoljunk a mosdókagyló fölé, és helyezzük a kanna kiöntőjét a jobb orrlyukba úgy, hogy teljesen elzárjuk azt. Hajtsuk előre és egyben kicsit fordítsuk balra a fejünket, hogy a víz kifolyhasson a bal orrlyukunkon. A légzés a nyitott szájon át történik.

Ha a kanna tartalmának nagyjából a fele átfolyt - nem baj, ha nem történik meg, gyakoroljunk. Kb. fél percet hagyjunk az egyiknek és fél percet a másiknak - az orrunkon.

Aztán maradjunk egyenesben, lehajolva a kagyló fölött, és kissé rázzuk meg a fejünket, miközben a sós víz kifolyik az orrunkból. Ezzel együtt, a hasunk berántásával erőteljes légkifújást végzünk. Olyan szuszogó hang ez..., a lényeg, hogy a gyors, intenzív légáramlat a feloldott lerakódásokat a mélyről is kihozza.

Néhány 5-10 erős kifújás után újra hajoljunk a kagyló fölé, és most a másik orrnyílásba helyezzük a kanna csövét, és ugyanígy járjunk el.


Addig végezzünk a gyakorlatot, míg el nem fogy a 1/2 - 1 liter vizünk.

2009. okt. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Majd kipróbálom, ha megint náthás leszek, évente 1-2x előfordul.
2009. okt. 31. 15:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha még fen áll a kérdés, akkor én az Auqa Maris orrsprayt ajánlom. Ez egy nagyon jó készítmény.
2013. jún. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!