Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fogyasztható sör magas vérnyom...

Fogyasztható sör magas vérnyomással?

Figyelt kérdés

jan. 15. 13:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem... Nagyon sokan isznak sőrt olyanok akiknek mygas a vérnyomása. Döntsd el hogy te idzol vagy nem iszol?!
jan. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Suliorvosnál derült ki, h magas. Majd kapok rá gyógyszereket, így rendben lesz.
jan. 15. 13:57
 3/20 anonim ***** válasza:
48%

Az alkoholt is és a szénsavas italokat is ellenjavalják az orvosok magas vérnyomás esetén.

Ráadásul a sör pont az a fajta ital amivel rövid idő alatt nagy mennyiségű folyadékot küld be az ember a szervezetbe, ami tovább tetézi a gondot, tekintve, hogy a folyadékból a víz a véráramon át tud eljutni a vesékig és a hólyagba, és ha egy nagy nyomású zárt csőrendszerbe plusz tartalmat küldesz, az ugye tovább növeli a nyomást.


Ugye pont ezért vérnyomáscsökkentő hatású a vízhajtó. De azt átlagos folyadékbevitelre szokták sázmolni, nem sörivásra.



Szóval nem ajánlott.


De persze ahogy előttem is írták: ennek ellenére nagyonis sokan isznak sört azok közül, akiknek szív és érrendszeri problémáik vannak. De mondjuk egy olyan országban, ahol a lakosság 10%-a alkoholbeteg, ez talán nem meglepő.

jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Oksa vágesz, csak este mennénk a srácokkal mit igyak?
jan. 15. 14:12
 5/20 anonim ***** válasza:
65%

Hát tekintve, hogy az alkohol is rossz hatással van rá, így mondanám, hogy vizet, de ez nyilván meddő válasz lenne:D

De... mi tittál múlthéten, amikor mentetek a srácokkal? Akkor is magas vérnyomásod volt, csak nem tudtál róla. Akkor meg?:D

jan. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát ittunk minden félét:D ezért gondoltam lightosabbra veszem az ábrát
jan. 15. 14:19
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Akkor borozgass. Mondjuk attól is fejre lehet állni könnyen, de legalább nincs benne szénsav.

ömény sem ajánlott. Jó lesz a bor, meg a likőrök.

jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem meg csak csak sört igyál.

Ha bort iszol nagy menyiségben (ahogy előttem írták) akkor holnap (másnaposan) még magasabb lehet a vérnyomásod. És ez a töményekre is jellemző.

Ha viszont sört iszol az leviszi a vérnyomást (mondjuk kb minden alkohol) viszont nincs olyan másnapja ami magasabb vérnyomással járna...

jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8, ebből nem indulnék ki. Nem láttál még engem sörözés másnapján:D
jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A végén kiderül, hogy csak-csak a mértékletesség lesz a megoldás...:D
jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!