Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szegycsont mögötti fájdalom....

Szegycsont mögötti fájdalom. Reflux vagy komolyabb?

Figyelt kérdés
Pár napja érzem, hogy a szegycsontom mögött fáj. Egy nap alatt visszatér többször is. Inkább ülve és fekve érzem. Gyomorszájtól egészen 10 cm sávban felfelé kb. 2-3 centi szélességben. Ha meg nyomom a csontomat az is fáj picit.
jan. 26. 21:33
 1/5 A kérdező kommentje:
A szív eredetű milyen kiterjedésű és erősségű?
jan. 26. 21:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Reflux. Sajna nekem is van. Ha szív eredetű lenne,akkor folyamat fájna,és nem fokozódna mozgásra.
jan. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A diagnózis nem egyszerű.

Lehet akár reflux is,de nem kizárt

-epekő

-hasnyálmirigy gyulladás

-infarktus

Az infarktust kivéve nekem mindegyik megvolt.

Amikor akut hasnyálmirigy gyulladásom volt akkor két orvos is -hibásan- infarktussal küldött mentővel kórházba. Ez is mutatja, hogy még a szakember is tévedhet, annyira hasonlóak a tünetek.

febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aznap volt a fájdalom. Másnap már nem éreztem és azóta se jött elő. Vérképből pedig kiderült volna, ha az, ugye?
febr. 5. 13:16
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Ha mértek a vérben amilázt és lipázt akkor ezzel a hasnyálmirigy gyulladás kimutatható.(a többi nem)

Az infarktust ekg-val tudják kimutatni.

Az epekőre az UH.

A refluxot te magad is érzed, ha savas felböfögésed van.

febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!