Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Accu-Check itthoni mérés...

Accu-Check itthoni mérés előtt mivel lehet kezet mosni?

Figyelt kérdés

A mérés előtt nyilván kezet (ujjat) most az ember. Én alkoholos kézfertőtlenítő szappannal (Bradolife) szoktam. Viszont azt olvastam, hogy az alkohol befolyásolhatja az értékét. Sima folyékony szappannal jó ha megmosom?

És a mérés után kell valami alkoholos fertőtlenítő?

Már csak azért, hogy a szúrás után egyből nyomnám a laptopot/ telefont...


jan. 26. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

szúrás előtt kézfertőtlenítő szappannal szoktak kezet most meleg vízben, hogy minél több vér áramoljon a kézbe

Ha nem jön a vér akkor szépen lassan masszírozni kell felfelé újra és újra a szúrás helyét

A szúrást oldalról a húsos részen kell megejteni a gyűrűsujjon általában 3-4mm mélyen, úgy biztos vérezni fog

Utána nyomsz rá egy kis gézt 5 percig, aztán mehet rá ragtapasz és nyomkodd a telefonod

jan. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én közönséges szappannal és kellemes meleg vízzel mosok kezet. A ujjbegy szélén, az ujjam hegyétől nézve abban a vonalban szúrok, ahonnan a körmöm kezdődik, tehát hosszában nézve az ujjpercet kb a felénél, nekem ott a tuti. A bal kezem három ujját használom, vagy a tenyerem élét. Mivel egyik se ér direktben a teló képernyőjéhez, nem aggódom rajta, le se ragasztom.


Csak gdm miatt kellett, azóta pár havonta ellenőrzöm csak. Így hosszútávú komplikációkkal nem kellett számolnom.

jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1: Pont azt néztem a Yotubeon videót, hogy a kézfertőtlenítő szappan nem jó mert alkoholos és az befolyásolhatja az értéket.


Mennyire fájdalmas s szúrás a lándzsával? Parázok tőle.

Ahogy a videón néztem, olyan gyorsan csinálja az a tű a szúrást...


2:

Akkor te nem gyakran szoktad szűrni?

Nekem 6,1 lett legutóbb így önellenőrzés céljából vettem, de azt is nézem hogy a vér mennyisége sem mindegy, mert az is befolyásolhatja az értéket.

Neked fáj a szúrás a lándzsával? Videón ahogy néztem olyan gyorsan szúr a tű, félek tőle. Inkább csinálnám magamnak lassan, de nem lehet...

jan. 27. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!