Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pulzusszámból ki lehet követke...

Pulzusszámból ki lehet következtetni, hogy mennyire stresszes az egyén?

Figyelt kérdés
Pl az okosórák, ki tudják következtetni állandó pulzusszám mérésből, hogy mennyire stresszes az egyén?

2021. nov. 29. 14:23
 1/2 Senior Séf ***** válasza:
Nem. A kortizol nevű hormon pont a stressz káros hatásainak ellensúlyozására képződik a mellékvesekéregben.
2021. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1 Azt gondoltam, hogy egyértelműen csak alapos vizsgálat után lehet, de következtetni sem lehet? Pl ha állandóan méri az ember pulzusát, akkor tudja, hogy kb hol van a nyugalmi tartomány és ez alapján következtethet arra, hogy mikor stresszes az egyén, ha pl semmilyen aktivitást nem csinál és mégis magas a pulzus, nekem eddig érdekes mód elég korrekten megmondta, mikor vagyok stresszes, csak érdekesnek találtam, hogy miből szürte le.
2021. nov. 29. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!