Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mivel helyettesítsem az alkoholt?

Mivel helyettesítsem az alkoholt?

Figyelt kérdés

Gyakran iszom, mert az alkoholos italok (legyen az sör, bor, pálinka, keserűlikőr, konyak) nagyon ízlenek és legalább jótékony hatással vannak a kedélyemre.


Vannak napok, amikor délutántól estig iszogatok.

Nem magára az alkoholra vagyok így rákattanva, számomra ez nassolás.


Nem hiszem, hogy sok olyan ember van, akik ebéd vagy vacsora után nem rágcsálnak valamit vagy egyáltalán nem nassolnak.


Na most én megpróbáltam átállni amolyan “ártatlanabb” dolgokra, mint pl a csoki, a chips, az üdítő “káros” szenvedély gyanánt.


De az a helyzet, hogy vettem egy nagy tábla Milka csokit és két kocka után már éreztem, hogy azon nyomban cukorsokkot kapok. Utálom az édeset, akár csak az üdítőket vagy a chipseket, ropikat vagy bármi egyéb nem ételeket.


Az alkoholon kívül csak a kávéért rajongok, de abból is csak napi egyszer iszom és annyi elég is.


Ha megyek vendégségbe, mindenki örül a tortának, a sok nasinak meg édességnek, én meg egyedül csak a rumnak meg a sörnek, bornak tudok. Egyszerűen undorom van az édes íztől és fogalmam sincs mitől alakult ki.


Gyerekkoromban is még húsvétkor amikor kaptam a sok nyuszicsokit, már herótom volt tőle, hiszen még a mikulás csomagok is megvoltak, győztem elosztogatni ennek - annak. 7-8 évesen kezdtem kávézni, de apám mindig csak keveset engedett inni és sok tejjel. Instant gyerekkávét vettek nekem, de arra is hamar ráuntam.

Ebből adódóan hatalmas öröm volt, amikor 13. születésnapomra kaptam egy kávéfőzőt.


Aztán a nagyszüleim időnként engedtek belekortyolgatni a sörbe, borba és akkor jöttem rá, hogy az a nekem való. Az a fanyar íz, jó kis etil alkohol aroma egyből magával ragadott.


Minap láttam egy régi felvételt, amikor még csak 3-4 éves lehettem, épp nyaralni voltunk és apám videózott ahogyan belenyaltam a vörösborba, (az volt a szándéka, hogy vicces videót készít, amin fanyar képet vágok) de nem így lett, egyre inkább kortyolni kezdtem, mire ő kivette a kezemből. Elvileg utána még akartam inni, de minderre már nem emlékszem.


Úgyhogy irigylem az embereket, amiért mindennapra jut nekik valami finomság, de nekem ezek sajnos nem ízlenek. Mitől lehet ez?


febr. 6. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Pszichoterápiával
febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1# Miért is?
febr. 6. 14:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor egyél narancshéjat, az is keserű, bizonyára ízleni fog.
febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért ne hasonlítsuk már össze semelyik párlattal…
febr. 6. 19:54
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Ketaminozz. Az alkohollal kombózva amúgyis halált okoz, úgyhogy nem lesz meg a késztetés sem.:) Szívesen.
febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A ketaminnak nincs jó íze.
febr. 7. 22:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Igyál tonikot.
febr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért akarod mással helyettesíteni, ha szereted? Mi nem jó neked benne?
febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az, hogyha mindennap iszom, akkor 10-20 év múlva minden bajom lesz.
febr. 10. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!