Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történik ha 2 Algopyrin...

Mezler2 kérdése:

Mi történik ha 2 Algopyrin sem vitte le a láaom?

Figyelt kérdés
Rettenetesen meg vagyok ijedve. Influenzás vagyok 4. napja. Ma voltam orvosnál, nem talált komolyabb problémát. Estére 39 fokos lázam lett, és bevettem 1 órája 2 db. Algopyrint, és most 38,6. Ez kétségbeejtő. Nagyon félek... Ha két Algopyrin sem viszi le, akkor mi lesz velem az éjszaka? Nagyon félek, hogy még feljebb fog menni. Nagyon rosszul érzem magam, és iszonyatosan megijedtem most ettől. VAn okom félni?

febr. 14. 19:56
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy az éjszaka elpusztulok...
febr. 14. 19:57
 2/30 anonim ***** válasza:
32%
Hány éves vagy?
febr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
2: 56
febr. 14. 20:01
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz, ilyen vírus terjed. A férjemnél szombaton kezdődött. 3 napig 2 óránként szedte a lázcsillapítót ibuprofen-paracetamol-metamizol hatóanyaggal, így lement 38 alá. Kedden még volt hőemelkedése, ma már semmi.

Szóval túl fogod élni, nyugi :)

febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
4 : Kedves vagy, de én ettől már kikészülök. Egyszerűen mentálisan is a mélybe nyom már ez a lázas állapot, és nem tudom elhessegetni a félelmeimet. A tüdőmet meghallgatta az orvos, azt mondta tiszta. mégis rettegek...
febr. 14. 20:06
 6/30 anonim ***** válasza:

Tiszta a tüdőd. Nyugi.

A láz tudod minek a jele? Hogy sok a testedben a fehérvérsejt. Ami akkor keletlezik ha a tested elkezdett megküzdeni a betegséggel. Tehát már elkezdett.

A tanácsom 2.5 óránként lázcsillapító, ha algo pyrin nem válik be akkor más hatóanyagú. És ne méregesd a lázad

febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
De miért félsz? Szívbeteg vagy, vagy más alapbetegséged van? Mert ha nincs semmi ilyesmi, akkor a te esetedben a lázcsillapítás csak a közérzet javítását célozza. Nem kell félni a láztól, a magas láztól sem. Igyál, ha szomjas vagy, a kiszáradás veszélyes, de önmagában a láz nem. Egy palack vizet éjszakára is készíts oda. Pocsék érzés lázasnak lenni, de önmagában nem veszélyes.
febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
6: Köszönöm. De vehetek be a mostani kettőre mondjuk még egy Algopyrint 2 óra múlva? Akkor meg félek, hogy túladagolom és abba döglök bele.
febr. 14. 20:12
 9/30 anonim ***** válasza:

Próbálj meg aludni vagy valamivel elterelni a figyelmedet, gondolom egyedül vagy 😔

Esetleg hívd fel egy barátodat, akivel kicsit tudsz beszélgetni és kizökkent ebből az állapotból.

Tényleg nem lesz semmi bajod! Az én ferjem is bele akart halni, de ő is túlélte 😁

febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
7: Nincs szívbetegségem, meg semmilyen más szervi sem tudtommal.
febr. 14. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!