Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történik ha 2 Algopyrin...

Mezler2 kérdése:

Mi történik ha 2 Algopyrin sem vitte le a láaom?

Figyelt kérdés
Rettenetesen meg vagyok ijedve. Influenzás vagyok 4. napja. Ma voltam orvosnál, nem talált komolyabb problémát. Estére 39 fokos lázam lett, és bevettem 1 órája 2 db. Algopyrint, és most 38,6. Ez kétségbeejtő. Nagyon félek... Ha két Algopyrin sem viszi le, akkor mi lesz velem az éjszaka? Nagyon félek, hogy még feljebb fog menni. Nagyon rosszul érzem magam, és iszonyatosan megijedtem most ettől. VAn okom félni?

febr. 14. 19:56
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
20: Köszi a biztatást.
febr. 14. 20:38
 22/30 anonim ***** válasza:

2 óránként ne vegyél be lázcsillapítót, 4-6 óránként lehet, mert megvan a max mennyiség/nap is határozva. Ráadásul, a gyógyszer nagyon megterheli a vesét, májat, szivet. A csuklóra, homlokra borogatást tenni, hűtőfürdőt lehet venni, abogy már írták.

Pihenj sokat, igyál teát vagy vizet, húslevest ha van rá lehetőség. Gyümölcsöt, zöldséget, könnyű ételeket egyél.

Ugyanilyen borúlátó vagyok, de jobban leszel, nyugi. Influenzánál 1 hétig sem ritka a láz.

Jobbulást!

febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Ha jól esik a hűtés, akkor hajrá, ez azt jelenti igazából, hogy épp leszálló szakaszban van a lázad, és amúgy is a hőleadáson dolgozik a szervezet, ezt segíti az óvatos hűtés.


De nem igaz, hogy 38,5 vagy akárhány fok felett meg kell kezdeni a hűtést. Ez régi tévhit. A szervezetnek átállt a belső termosztátja, és gőzerővel termeli a hőt, hogy a célzott hőmérsékletre melegedj. Ha elkezded magad hűteni, csak még jobban pörgeted a kazánt, kifáradsz, de ahogy bírja a szervezet, továbbra is fűteni fog. Az olyan , mintha kinyitnád az ablakot. Ha lázcsillapítót veszel be, az felel meg a termosztát letekerésének, vagy egy idő után magától is visszaáll.

febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Ha váltogatod a hatóanyagokat, akkor be szabad venni 2 óránként a lázcsillapítót. De ha bírod, akkor a legjobb hagyni dolgozni a lázat, sokat inni és pihenni.
febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Most 38,3. Valamit hat...
febr. 14. 20:45
 26/30 A kérdező kommentje:
23-24 : Köszönöm nektek is a segítséget, a két órás váltott hatóanyag módszert is lehet, hogy bevetem.
febr. 14. 20:46
 27/30 A kérdező kommentje:
24: Az a baj, hogy már nem bírom. Annyira rosszul tudok lenni a láztól, mintha nem is én lennék én. Iszonyatosan rossz közérzetet okoz nálam. Egészen bizarrul érzem magam. Biztos másnál is, de nálam egészen biztos.
febr. 14. 20:49
 28/30 A kérdező kommentje:
Most már javult a közérzetem. Mindenkinek köszönöm az önzetlen segítség nyújtást.
febr. 14. 20:50
 29/30 anonim ***** válasza:
Jobban vagy kicsit?
febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Igen.
febr. 17. 10:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!