Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történik ha 2 Algopyrin...

Mezler2 kérdése:

Mi történik ha 2 Algopyrin sem vitte le a láaom?

Figyelt kérdés
Rettenetesen meg vagyok ijedve. Influenzás vagyok 4. napja. Ma voltam orvosnál, nem talált komolyabb problémát. Estére 39 fokos lázam lett, és bevettem 1 órája 2 db. Algopyrint, és most 38,6. Ez kétségbeejtő. Nagyon félek... Ha két Algopyrin sem viszi le, akkor mi lesz velem az éjszaka? Nagyon félek, hogy még feljebb fog menni. Nagyon rosszul érzem magam, és iszonyatosan megijedtem most ettől. VAn okom félni?

febr. 14. 19:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél be 6 óra alatt 3 algoyrint!

2 óránként lehet bevenni lazcsillapítót, de különböző hatóanyagot váltva.

Pl algoflex, advil (ibuprofen), panadol,

rubophen, benuron (paracetamol)

febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
11 : OK. Köszi.
febr. 14. 20:16
 13/30 anonim ***** válasza:
58%

Dehogy pusztulsz el! A láz pont segít elpusztítani a kórokozót.

Ha nagyon magas a lázad tegyél borogatást a csuklódra/karodra-lábadra. Langyos vízbe mártott ruhát csavarj ki, tekerd magadra, rá egy szárazat, és pihenj. Ha átmelegedett cserélheted is.

Vagy csinálj hűtőfürdőt: engedj a kádba megszokott hőmérsékletű vizet, és ülj bele. Aztán kezdj hideget engedni hozzá, hogy kicsit hűvösebb legyen, mint amilyen te vagy. Pár perc után gyere ki a vízből, feküdj le.

Az a lényeg, hogy ha magas a hőmérsékleted /38,5 fölött van/ akkor hűteni kell, de csak finoman, nem kell nagy hőmérsékletkülönbség.

febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Milliok influenzásak évente a te korodban. Kb 1 szazaleka hal meg, aminek 90 szazaleka elhizott vagy alapbetegsege van
febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
13: Köszönöm. Lehet, hogy a borogatást meg fogom próbálni.
febr. 14. 20:20
 16/30 A kérdező kommentje:
14: Kedves vagy, hogy biztatsz, jól esik. Nem vagyok elhízva, de mondjuk vékony sem vagyok. Valahogy mindig a legrosszabb esetet vízionálom ilyen helyzetekben.
febr. 14. 20:22
 17/30 A kérdező kommentje:
9: Köszönöm a biztatást, erőt ad.
febr. 14. 20:32
 18/30 anonim ***** válasza:
Nekem csak az Algoflex forte vitte le a lázam, de annak sem tartott sokáig a hatása. Jobbulást kívánok.
febr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
18: Köszönöm, lehet holnap megpróbálom, ha folytatódik a lázas állapot.
febr. 14. 20:36
 20/30 anonim ***** válasza:

Igyál sok folyadékot, hagyd a tested izzadni

Aggósni meg akkor kéne ha nem lenne lázad. Az azt jelentené hogy a tested nem probal meg kuzdeni.

Amugy ez a laz eleg alacsony. 41 felert lehet aggodni majd

febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!