Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 130-140 magas pulzus miatt...

130-140 magas pulzus miatt mennyire kell aggódni?

Figyelt kérdés

Háziorvos csinált EKG-t, az rendben volt. Adott beutalót laborba. A lelkemre kötötte, hogy pihenjek, és vegyem komolyan.

Nem iszok, nem dohányzom, nem is érzem magam rosszul. Eddig bárkinek említettem mindenki azt mondja, hogy ez nagyon magas. 37 éves vagyok


febr. 21. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
igen eleg magas. nem vagy tulsulyos?
febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
kiveve ha izgulsz a dokinal. otthon merd magadnak
febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

156 cm magas vagyok és 47 kg, túlsúly kizárva.

Itthon nincs pulzusmérő.

febr. 21. 17:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig az órámmal mérem a pulzusom. Most éppen 53-at írt ki pulzusra. Egy modernebb okos óra is ki írja a pulzust. De ha veszel egy vérnyomásmérőt az is ki írja a pulzust.
febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy stresszes mostanában?
febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De, mostanában sok a stressz.
febr. 21. 19:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Stressz simán okozhatja, de nem izgultál, mikor nézte a doki? Nekem rendszerint ilyen 100 körüli miatta dokinál, otthon megnézem, akkor meg 80 körüli csak, estére 70.

Van akiknek természetesen több, mert pl alacsonyabb a vérnyomásuk, édesanyámnak 90 körüli, de semmi gondja nincs. Viszont ez ahhoz valóban magasnak tűnik.

Folyadékot mennyi iszol? Nekem azt mondta anno a doki, hogy egy nagy pohár víz már le tudja vinni a pulzust lényegesen, ha kevés a folyadékbevitel.

febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A vérnyomásom 120/80.

Sajnos tényleg kevés folyadékot iszok. Ma voltam vérvételen, holnap kiderül.

Köszönöm szépen a válaszokat

febr. 22. 15:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez magas, nagyon gyors
márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!