Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fáj a derekam? kb. 3...

Mitől fáj a derekam? kb. 3 hete és nem múlik. máskor is fajt, de elmult. most fáj de nagyon.

Figyelt kérdés
derék fájás

márc. 2. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem az ilyen kérdéseket, ezerféle oka lehet egy derékfájásnak (ideg, ízület, izom, csontozat, gyulladás stb.). Máskor is fájt, tehát újra és újra visszajön, vagyis nem múlik el a kiváltó ok: menj orvoshoz.
márc. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

ha leirna a broder kerdezo hogy tompa nyilalo fajdalom vagy valami akkor talan tudunk valami broder feleseget mondani de igy azt tudom mondani, hogy:



fing

márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha máskor is szokott fájni és most ugyanolyan, akkor lehet például gerincprobléma a hátterében. Én pl. így jártam. Dd nyilván nem minden derékfájásnak van ugyanolyan oka, viszont ha hetekig nem múlik, akkor orvoshoz kell fordulni.
márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
voltam orvosnál, elküldött vizsgálatokra, ultrahang, és röntgen. várakozási idő 3 hónap. nincs pénzem magán úton rendezni.
márc. 3. 08:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szomorú kérdező, de mi innen látatlanban akkor sem tudunk neked tanácsot adni. Menj vissz a háziorvoshoz, mondd meg, hogy 3 hónap múlva lesznek a vizsgálataid, addig ő is tud adni fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt, izomlazítót, esetleg injekció formájában.


Illetve ortopédiára vagy reumatológiára biztos nem ilyen hosszú a várólista, ők valószínűleg tapintás, mozgatás stb. alapján tudják szűkíteni, hogy mi lehet a baj, esetleg ki tudnak zárni bizonyos dolgokat, és pl. fájdalomcsillapító, izomlazító stb. gyógyszert, injekciót tudnak javasolni (ezeket csak átmenetileg, míg ki nem derül az UH-n és röntgenen, mi a konkrét baj).

márc. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az ortopédiának a várakozási idejét nem tudom, de a reumatológia szintén kb.3 hónap.
márc. 3. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!