Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már vagy 1,5 hete fáj az...

Már vagy 1,5 hete fáj az alhasam. Hol a bal, hol a jobb oldalon. Van, mikor olyan érzésem van, hogy a petefészkeim fájnak vagy a méhem. Máskor pedig mintha a hólyagom fájna, van mikor a derekam jobb oldalába is belehasít. Volt már valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
Egy héttel ezelőtt voltam nőgyógyásznál, semmit sem talált. Most viszont újra elmegyek a héten egy másikhoz. Párommal próbálkozunk babával, igaz csak pár hete. Mivel késett a menzesem 7-8 napot -eddig nem szokott késni, szinte mindig óramű pontos volt, max akkor jött meg 2-3nappal előbb, ha felfáztam-, így azt hittem teherbe estem, így csináltam tesztet, ami persze negatív lett, ezért elmentem nőgyógyászhoz. Csakhogy a menzeszem is megjött. Miután vége lett, újra elkezdett görcsölgetni az alhasam, pár napja pedig szinte folyamatosanmenzesNagyon kevés sűrűbb fehér folyásom is van néha, de nem igazán jellemző. Amúgy az a furcsa, hogy a székletem is érdekes már kb egy éve, vagy több ideje. Van, mikor kicsit hígabb, máskor pedig 2-3 napig semmi. És néha puffadok is, de ez is csak kb 2 hete, azóta a szelek is bántanak... Már minden lehetséges dolog eszembe jutott, hogy mi is lehet a bajom. Mivel fél éve volt 2 pánikrohamom, az erős stresszre, szorongásomra is fogtam már. Endometriózisra is, de a menzesemmel ezidáig semmi problémám nem volt. Szóval nem tudom mit évő legyek, ha esetleg se a mostani nőgyógyászati vizsgálaton sem találnak semmit sem. Elmegyek urológiára, de akár gasztroenterológushoz is, ha nem találják az okot.

2018. márc. 26. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Méhen kívüli terhesség?

Vagy szomatikus eredetű. Amit írsz az emésztésedről, (változó széklet), + szorongás, pánik, valószínűleg Irritábilis Bél szindrómád van (IBS). Ez pont a stressztől alakul ki, hol ilyen a végeredmény, hol olyan (a széklet). Jól tetted, hogy a szorongásra fogtad. A beleink tele vannak idegekkel. Ott van a legtöbb. Ezért lehet ilyen hatása a stressznek. Meg kellene keresni a stresszforrást. Lehetőleg megszüntetni. Ha alapból ilyen típus vagy, lehet ilyen szelíd, alternatív módszereket használni. Nem érdemes egyből nyugtatókhoz meg pszichiáterhez rohanni, mert meg nem oldják, csak a tüneteket kezelik, és elég nehéz abból kijönni.

Érdemes az emésztést vizsgálni. Orvosilag nem egyértelműen elfogadott, talán kezdik pedzegetni, de a rossz emésztés okozhat nagyon sok panaszt. Egy székletvizsgálat, ilyesmi, nincs-e pl. felszívódási zavar a háttérben. Azon pl. enzimekkel lehet segíteni. Vagy valamilyen érzékenység, glutén, ilyesmi. Én pl erősen szeretném kipróbálni a spirulina algát, most vettem vmi óccsó kapszulát, de jó lenne normálisat venni. (olvass utána), illetve a probiutikumokat is ajánlom.

Aztán stresszérzékeny emberek is vannak. Akikre jobban hat, kevesebb stressz is. Ilyenkor érdemes nézetni fizetős laborban (van ilyen) egy kortizol szintet (nyálból nézik). Ez a stresszhormon, a mellékvese termeli. Van olyan, hogy mellékvese fáradtság, ekkor a szervezet nem termel annyi kortizolt. Érzékenyebbek leszünk a stresszre, kevesebbet bírunk. Emiatt is kialakulhat végül is szorongás. A mellékvese fáradtság érdekessége, hogy borítja az ösztrogénszintet. Szóval akár még ettől is fájhat a petefészked. Rossz hír: a mellékvese fáradtsággal csak magánorvos foglalkozik. (A többi lex.ja). Endokrinológus. Állítólag az se mind. Linkelgetek.

Nem kell megijedni, tartsd kezedben az egész gyeplőt, nekem húsz évet vettek el az életemből az orvosok, akik képtelenek voltak gondolkodni. (Attól még fogok igazi orvoshoz is járni). Annyit akarok mondani, hogy nehogy benne ragadj egy rossz diagnózisban, vagy pedig ne hagyd magad lerázni.

[link] --- itt van egy teszt is

[link]

[link] hirek/allandoan-faradt-stresszes-tuneteit-kortizol-hiany-is-okozhatja

másik emésztési betegség pl. (ami nincs is elfogadva betegségnek) ami az abszolút érzékenység okozója lehet:

pyroluria, amiről éppen eltűnt az egyetlen eddig létező magyar találat.

2018. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál, mert ha hiszed, ha nem pár napja valahogy rábukkantam a mellékvese kimerülésre. Teljesen azok a tüneteim. Nemrég voltam újra nőgyógyásznál, aki egy vírusos fertőzést állapított meg. Szerinte annak lett egy szövődménye. Azonban egy furcsa dolgot vettem észre, ha ideges leszek, stresszes állapotba kerülök elkezd görcsölni az alhasam, majd később hányingerem is lesz (ez nem mindig). Ha picit megnyugszom, akkor abbamarad a görcs. Ma pedig hőemelkedésem van.

Amúgy a pánikrohamaim újra előjöttek, néha úgy érzem búra lenne körülöttem, mintha álmodnék. Sokat kell aludjak is, ha felkelek 2-3 órán át nincs semmi bajom, aztán ha valamin felhergelem magam, elfog egy gyengeségérzet és szédülök is. Rettenetes, hogy alig tudok mosolyogni is... Eddig nem sírtam, de ha sírok utána mintha jobban lennék. Tényleg inkább felkeresek egy endokrinológust, nem pszichológust, mert amúgy tudom mi a baj gyökere, csak az a problémám, hogy nem igazán tudok változtatni rajta. Mikor rohamom volt Frontint adtak, de magamtól sosem szednék gyógyszert, mégha annyira rosszul is vagyok. Kb fél óra és túlteszem magam rajta, de addig borzalmas... Szerintem már a mellékvesém kezdi feladni ezt a küzdelmet.

2018. márc. 31. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!