Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mellkas és lapocka jobboldali...

Mellkas és lapocka jobboldali szúró fájdalom levegővételkor mi lehet? Milyen erős fájdalommal jár a légmell?

Figyelt kérdés

Akik hallottak már ilyesmiről vagy ilyesmin estek át az segítene pár tanáccsal, hogy mi lehet ez?

Sajnos dohányzom, de nem hinném hogy attól van, de azért le szokóban vagyok.

Másfél hete kb véletlenül kaptam egy jobboldali mellkasi rúgást, maga a rúgás nem fájt annyira, de utána pár napig éreztem, hogy a mellkasom jobb oldalán felül a helye eléggé fájt ha hozzáértem.

Gondoltam csak az ütés miatt ugye és el fog múlni, nos az el is múlt, de észrevettem magamon, hogy nem vagyok megfázva és néha csak úgy rám jön a köhögés és akkor néha beszúr a tüdőm a jobb oldalon. Tegnap futnom kellett hogy elérjem a vonatot és sokkal nehezebben bírom a futást mint régebben és sokkal hamarabb kifáradok és utána szúr a tüdőm is és nehezen múlik el. Ma csipőset ettem és elkezdtem tőle köhögni és durván elkezdett szúrni a jobb oldalon a mellkasom és a lapockám alatt, mi lehet ez? Légmell? Vagy az sokkal fájdalmasabb lenne? Esetleg tüdőembólia is lehet? Vagy csak túlreagálom? Hétfőn megyek orvoshoz az a biztos, de addig örülnék ha valaki tudna segíteni.



márc. 9. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Ez bármi lehet. Szerintem menj be a sürgire, csinálnak egy mellkasröntgent. Ennél kisebb problémákkal is bemennek az emberek. Ne halaszd hétfőig.
márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

"Ennél kisebb problémákkal is bemennek az emberek." Pontosan, emiatt nem elérhető a rendelés, mikor VALÓBAN szükség lenne rá.

Másfél hete történt az eset, ha eddig nem volt gond, akkor hétfőig sem lesz.


Légmell, tüdőembólia egészen biztosan nem. Zúzódás, abból adódó vérömleny lehet. Hétfőn nézesd meg, biztos ami biztos, de valószínűleg semmi komoly.

márc. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

A kérdezőnek FOKOZÓDÓ mellkasi/háti szúrása van. Tök mindegy mikor történt, a hangsúly azon van, hogy erősödik.

Vérömleny? Mégis hol? Ha az izmaiban lenne, azt látná. Hétfőn pedig az orvos be fogja küldeni a sürgire, mivel neki sincs röntgen szeme.

A szomszéd leesett egyszer egy lóról. Megütötte a mellkasát, de nem ment el vele orvoshoz, úgy volt vele, hogy majd elmúlik. Egy hét múlva összeesett és meghalt, a tüdeje meg volt sérülve és embóliát kapott.

Én azt mondom, hogy menj be és mondd meg, hogy egyre rosszabbnak érzed.

Egészségügyben dolgozom, tudom mit beszélek.

márc. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma már semmi bajom. Tegnap szúrt egésznap levegővételkor a lapockám alatt, de pihentem és mostmár nem szúr semmi. Lehet csak ha megerőltetem akkor kezdődik el, de ha nagyobb baj lenne akkor nyugodt állapotban is szúrna nem igaz?
márc. 10. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!