Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hipochonder lenne?

Hipochonder lenne?

Figyelt kérdés

Létezik olyan, hogy valaki olyannyira utánanéz, olvas a betegségeknek, hogy már a fájdalmakat észleli magán?


A barátom annyit olvas a máj és epebetegségekről, hogy már fájlalja azt a helyet, ahol ezek a szervek elhelyezkednek, illetve megvan róla győződve, hogy epeköve vagy májbetegsége van. Ő egy 21 éves srác, elmagyaráztam neki, hogy ennyi idősen igen kevés az esély ezekre, főleg úgy, hogy egészséges ételeket eszik, illetve tényleg, soha nem volt alkohol sem a szájában. Próbáltam olvasni neki, innen gyikről is a tapasztalatokat, de sajnos nem lett jobb.


Hipochonder lenne? Valóban tudnak az ilyen emberek a fájdalom lokalizált "létrehozására"?



ápr. 3. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Nem, mármint bemeséli magának max hogy neki ott fáj, lehet hipochonder de ennyi. Ne olvasson, ha te nem tudsz neki segíteni, akkor menjen el orvoshoz, de ne a házihoz. :) Mást nem tudsz tenni az ügy érdekében.
ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát - lényegében hallucinál, de úgy érzi, mintha igazi lenne a fájdalom?
ápr. 3. 15:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem hallucinal csak bemeseli maganak hogy neki ott faj mikozben o tudja hogy nem faj de akkor is retteg a tudattol hogy mivan ha neki is van valami betegsege es mar bekepzeli ezeket hogy neki ott faj meg stb..mashogy nem tudom leirni.
ápr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Egyértelműen hipochonderekre jellemző ez.
ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!