Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet valamit kezdeni ezzel a...

Lehet valamit kezdeni ezzel a hipohonderséggel?

Figyelt kérdés
Elég bosszantó tud lenni mostmár. 20 éves vagyok és kb mindentől félek, hogy halált okoz. Múltkor csak úgy random elkezdett görcsölni a hasam, persze abban a pillanatban kerestem rá neten, hogy biztos halált okoz.. Na persze.. Valszeg tenziós fejfájásom is van amit majd amúgy elmegyek kivizsgáltatni meg feliratni gyógyszert rá, de már arra is full rá stresszelek, beképzelek halálokat és már a stressztől szédülök is illetve szarul alszom. Lehet valamit kezelni ezzel mert pánikbetegséggel is küzdöm emiatt. Nyugtatókat nem igazán szeretnék szedni, 20 éves vagyok basszus.. kösz nem :D

2020. okt. 21. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"A hipochondia kezelése

A probléma pszichoterápiával és viselkedésterápiával többnyire kezelhető, bár hosszadalmas és sok esetben a beteg hajlamos a visszaesésre is. Esetükben érdemes az élet-halál természetes körforgásával foglalkozni. Olykor gyógyszeres terápia is szükséges a szorongás csökkentésére. A családtagok, barátok, a beteg esetleges párja is sokat segíthet a felismerésben, feldolgozásban, illetve az ő élményeik feldolgozása is fontos, hiszen általában számukra is megterhelő szerettük problémája. A beteg sokszor érezheti úgy, hogy hozzátartozói elárulják, amikor nem látják panaszait, szenvedését pedig nem tartják olyan jelentősnek, mint ő maga."


[link]

2020. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi, agytúrkászhoz az a baj nem szeretnék járni, szerintem muszáj lesz fejben eldöntenem a dolgokat :/
2020. okt. 21. 20:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Tehát nem akarszvigazán kigyógyulni belőle...
2020. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De persze, miért ne szeretnék? Attól, hogy nem hiszek ezekben az agytúrkászokban az nem azt jelenti :D
2020. okt. 21. 20:16
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem hit kérdése a pszichiátria.
2020. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt ne mond, hogy tudás mert kiégetsz..
2020. okt. 21. 20:43
 7/14 A kérdező kommentje:
Hablatyólni meg Szabó Pétert játszani én is tudok és még pénzt sem kérek el, sőt végzettségem sincs hozzá. Felszolgálói van csak :D
2020. okt. 21. 20:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor további kellemes képzelgést! 😁
2020. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tehát se gyógyszer, se pszichiáter...


Akkor tényleg jól érzed magad úgy ahogy vagy.

2020. okt. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na ezt a választ vártam köszönöm :) meg is nyugodtam
2020. okt. 21. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!