Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Leflokin vélemények? Igazak...

Leflokin vélemények? Igazak ezek a rémtörténetek?

Figyelt kérdés
Én visszatérő arcüreggyulladásra kaptam, de eddig nem tapasztaltam mellékhatást. Simán lesétáltam pl. tegnap 20 km-t utána. Persze elkiabálni nem akarom meg kicsit rémisztő, amiket lehet róla olvasni.
ápr. 16. 01:00
 1/2 anonim ***** válasza:

1: Arcüreggyulladással szerintem ne mászkálj, inkább pihenj otthon. Betegen egy ilyen sétával annyira kimerítheted a szervezetedet, hogy hiába minden antibiotikum, csak még rosszabbul leszel - aztán meg majd jön a hiszti, hogy "a leflokin a hibás!"

2: A neten keringő rémhírekre nem szabad alapozni. Én is simán kiírhatom bárhova, hogy a leflokintól kipergett az összes fogam. Ezernyi antibiotikumot szedtem otthon és kaptam már intravénásan kórházban, akkor is, amikor COVID miatt intubálva altattak 3 éve, plusz utána is, és egyiktől sem lett semmi bajom - igen, leflokint is, és attól sem lett semmi bajom. Tény, hogy minden gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, ezekről a betegtájékoztatóban tudsz olvasni. Nem hülyeségnek vagy wc-papírnak van beletéve abba a kis dobozkába - azért van ott, hogy elolvasd, és tájékozódj a gyógyszer összetevőiről, hatásmechanizmusáról, és többek között a szigorú engedélyeztetési eljárás során végzett vizsgálatok alapján megállapított lehetséges mellékhatásokról. Ha nagyon beparáztál a leflokintól, persze visszamehetsz a HO-hoz felíratni más hatóanyag-tartalmú antibiotikumot. Vagy csak simán fogod magad, és nem szeded be, az is egy opció. Rajtad áll. Mindenesetre én a helyedben inkább az orvostudományban bíznék, és azokban az orvosokban, akik tizen X évet jártak az orvosi egyetemre, hogy rajtad segíthessenek, amikor visszatérő arcüreggyulladásod van, semmint random amatőr arc nélküli netes fotelhuszárokban.

ápr. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem vagyok konteós. Oltásból is van 4 :)
ápr. 16. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!