Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet ettől alacsony a mért...

Lehet ettől alacsony a mért vérnyomás?

Figyelt kérdés

Van rajtam egy kis felesleg, és a vérnyomásmérő épphogy körbeér a karomon. Kicsit szorít, csak így tudom rátépőzárazni. Mérhet emiatt túl alacsony vérnyomást, mert ennyire szoros?


26/n


ápr. 18. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! A vérnyomásmérő pántjának szorosnak is kell lennie, ámbár ha alig éri át a karodat, akkor nem kis felesleg lehet rajtad. Esetleg próbáld meg csuklós vérkonyásmérővel is.

Egyébként nem beszólásnak szántam ne haragudj, rajtam is van felesleg és minden orvos azt mondja, hogy biztos a vérnyomásom is magas (cukorbeteg vagyok). Közben meg én is alacsonnyal küzdök, terhesség alatt lett optimális.

ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Chii39764 válasza:
Attól függ mit értesz "alacsony vérnyomás" alatt. Nekem pl azt mondta az orvosom, hogy a korombeli, húszonéves nőknél teljesen normális a 100 körüli szisztolés (felső) érték, alkattól, ill. testsúlytól függetlenül. Hozzáteszem én sem vagyok egy nádszál típusú hölgyemény.(21/N)
ápr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 nem tudom melyik orvos mondhatta ezt, felső értéknek....100 alatt már kezdene az ember inkább rosszul lenni.
ápr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Chii39764 válasza:
Rehabilitációs főorvos mondta ezt. Nem alulról súrolva értette, hanem felülről, hogy nekem is pl olyan, hogy 110nél nem nagyon megy feljebb. (Jó mondjuk én tolószékesen mellé mozgásszegény is vagyok.)
ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kylie22 válasza:
90,95 az átlag vérnyomásom és semmi gondot nem okoz.Nekem ez a normális.Az alacsony vérnyomás akkor baj,ha tüneteket is okoz.
ápr. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Chii39764 válasza:
Nálam is kb 90-95 körüli az átlag szisztolés érték. 😉🤷🏻‍♀️
ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!