Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandóan úgy érzem, hogy...

Állandóan úgy érzem, hogy nagyon dobog a szívem. A vérnyomásom gyógyszerszedés mellett is 156/112 pulzusom 100 és a fölötti. De a háziorvos szerint jó a gyógyszeradagom. Normális ez? Mennyinek kellene lennie? Kardiológushoz kell háziorvosi beutaló?

Figyelt kérdés

2012. szept. 24. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
140/90 efölött már nem jó. A normál pulzus 72/ perc. De ez nagyon változó, a tevékenység függvényében. Ha az orvosod azt mondja, hogy ez az érték, amit írtál jó, akkor annak oka van. Nem írtál kort, tevékenységet, testsúlyt, magasságot. Ezek mind befolyásoló tényezők.
2012. szept. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is írta,rengeteg befolyásoló tényező van.

Nézzük példának a páromat,ő is 30 éves kora ellenére már évek óta 3 féle vérnyomás csökkentőt szed,és átlagban 130 és 150 között van a vérnyomása és nyugalomban 90 körüli pulzus.Neki azt mondták ez jó,mert nagyobb a szíve mint az átlag,187 cm,105 kg.

És igen,kardiológiai szakvizsgálathoz kell beutaló.

Szóval igaz,hogy mindig azt hangoztatják,"élj 140/90 alatt"és a 72-es pulzus az átlag,de nem egyformák az emberek.A kérdés az,te jól érzed e magad ilyen értékek mellett vagy sem.Mert ha nem okoz panaszt akkor neked ez az ideális.Én például tegnap a munkahelyemen megmértem kíváncsiságból,95/62 volt,úgy hogy reggel 5 óra talpon voltam,és ezt délután 3-kor mértem.Panaszt nekem ez nem okozott mert mindig ennyi.

2012. szept. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
44 éves vagyok, a testsúlyom nagyon sok, évek óta küzdök vele. A vérnyomásom és a pulzusom is ilyen magas akkor is, ha egyáltalán nem csinálok semmit. Állandó fáradtságot okoz és remegést.
2012. szept. 25. 04:48
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

A normál testsúlyú ember szíve, érrendszere, tüdeje, veséje, stb. normális testet szolgál ki. Aki meg túlsúlyos, annak a túlsúly arányában többet kell dolgozniuk a szerveinek. Ezt gondolom tudtad akkor is, amikor még nem voltál túlsúlyos. Hát nem lehet ez ellen még akkor tenni valamit, amikor még csak kicsi a túlsúly?

Csak akkor amikor már nagy a baj? Soha nem értettem a kövér embereket. Csak akkor figyelnek föl a bajra, amikor már 150 kg. osak. Előtte nem néznek tükörbe?

2012. szept. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tisztelt Válaszadó! Az, hogy kövérnek érzem magam, nem feltétlenül jelent 150 kg-ot! 170 cm vagyok és 80 kg. Naponta edzek és igenis teszek azért, hogy lejjebb menjen. De ez nem egyszerű, mert gyomorbetegségben szenvedek fiatal korom óta. Nem a súlyom volt a kérdés, hanem a vérnyomásom.
2012. szept. 27. 23:29
 6/7 anonim ***** válasza:

"44 éves vagyok, a testsúlyom nagyon sok,"


Bocsáss meg, ebből kalkuláltam ki a 150 kg-ot. Mellesleg a testsúly és a vérnyomás között összefüggés van, és ilyen alapon a 156/112 elfogadható. Ahogy az orvos mondja.

2012. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen, kardiológiára kell háziorvosi beutaló!
2012. okt. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!