Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Okozhatja mindezt depresszió+s...

Okozhatja mindezt depresszió+szorongás? bővebben lent

Figyelt kérdés

Hosszú lesz... Alapvetően hajlamos vagyok a fentiekre és visszatérő jelleggel hosszú ideje keserítik az életem. - A terápiára járást elkezdtem, folyamatban...

Azonban az elmúlt hetekben történtek olyan események, amik mélyen megráztak, mondhatom, hogy súlyos traumák. A stressz és a szomorúság mérhetetlen (volt), mostanra a nagyon intenzív stressz csillapodott éppen, de persze nem dolgoztam fel, és borzasztó nyomott hangulatban vagyok állandóan... Az elmúlt kb 2 hétben azt vettem észre, hogy rettenetesen fáradt vagyok, mindegy, hogy mennyit alszom, és ahhoz is erőfeszítés kell, hogy felkeljek, vagy p@r lépést megtegyek. A házimunkáról nem is beszélve. Mindig is szerettem a rendet, tisztaságot, most viszont m@r kezd leamortizálódni a lakás, és látom a koszt magam körül, és tudom, hogy undorító, de egyszerűen úgy érzem fizikai erőm nincs, nem tudom rávenni magam a takarításra. Dolgozni, home officeban dolgozom, a munkámat ellátom, abban nem romlott számottevően a teljesítményem, szerintem, de azon kívül kb. semmit nem csinálok. Egy-két hete még inkább kimozdultam, menekültem itthonról, de most már úgy érzem semmire nincs erőm, semmi nem segít, gyenge vagyok, hasi, és izületi fájdalmaim vannak, 30 éves vagyok, de 90-nek érzem magam. Nem vagyok terhes, azt leszögezem.. Férjem van, és már ő is veszekszik velem mindezek miatt. Hozzáteszem, tudom, hogy ez nem normális,amit (nem) csinálok, pláne, hogy még nem is olyan rég, de világéletemben szinte mindig is nagy mozgásigényű, ide oda menős emberke voltam, aki igaz, mindig is jó alvókával rendelkezett, viszont a nap folyamán általában sürgött forgott, imádott nagyokat sétálni, kocogni, takarítas közben is gyakran csak úgy ugrált, táncikált zenére stb...most meg borzasztóan be vagyok lassulva, és érzem, hofy valami nagyon nincs rendben, és tudom, hogy ezt okozhatja a kezeletlen depresszió, de már félek, hogy akár más baj is lehet... Természetesen orvoshoz megyek, sőt háziorvosnál 2 hete voltam, általánosságba nem sokat tudott mondani nyilván, így elküldött laborra, hasi uh, stb, 2 hét múlva megyek. Magne b6-ot szedek,emelt dózisban, meg vasat, mert ezek hiányára sajnos mindig is hajlamos vagyok. Nem vagyok túlsúlyos, az étvágyam nem változott, viszont ha pár falatnál többet eszem, sokszor iszonyatos hasi görcseim lesznek, szóval akár ételallergia is lehet... Tudom, hogy itt nem orvosok vannak, és, hogy ezt ennyiből nem lehet megmondani, de kiváncsi vagyok, hogy lehet ez normális lelki/szellemi kimerültség esetén? Kérem, csak az írjon, aki tud normális hangnemben írni, köszönöm!



máj. 24. 16:13
 1/3 Senior Séf ***** válasza:
100%

Igen, okozhatja. Csak éppen a depit és a szorongást is okozta valami. Mégpedig nagy valószínűséggel bélrendszeri diszfunkció.

Étrend- és életmódváltásra lesz szükség, mert itt nem áll meg a történet. Befigyel egy-két jóképű autoimmun betegség.

máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

"Csak éppen a depit és a szorongást is okozta valami. Mégpedig nagy valószínűséggel bélrendszeri diszfunkció."


Erős leegyszerűsítése lenne a dolgoknak...


Egyébként okozhatja. Én 20 éve élek így, csak vonszolom magam évről évre, külső szemlélőként végignéztem, ahogy eltelik a fiatalságom. Édesapám közel 80 éves, és százszor több életenergiája van, mint nekem. A legkisebb dolgokra is nagy erőfeszítéssel tudom csak rávenni magam.


Ha van konkrét oka a depressziódnak, akkor annak megszüntetésén dolgozz, és helyre fognak jönni a dolgok. (Én tudom az okát a sajátomnak, csak sajnos nem tudom megszüntetni. Marad a túlélés.)

máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Próbálok mindenesetre utánajárni, hogy van - e bármi fizikai oka az ilyen szintű enerváltságnak. Kedves utolsó, sajnos én sem tudok egyelőre változtatni az okokon, azon vagyok, de eddig semmi siker, sőt... Így egyelőre marad a túlélés, és a magam vonszolása nálam is.
máj. 27. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!