Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős érzelmi trauma vagy...

Erős érzelmi trauma vagy depresszió okozhatja?

Figyelt kérdés
Az életem összes emléke eltűnt, és semmi és senki iránt nincs érzelmem. Nem tudok sírni, semmit nem érzek. Előzmény, hogy hosszú időn át voltam kitéve gázlángolálásnak, folyamatos stressznek, és manipulációnak. Mindig érzelmes, empatikus ember voltam, meg tudtam fogalmazni mit érzek, gondolok, de most mintha hatalmas blokk lenne rajtam. Emlékezni próbálok bármire, nem megy, mert az agyam azonnal lezár. Az érzéseket szintén. Mi történik? Hova tűnt az, aki voltam?
2022. márc. 29. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez mind a traumának köszönhető. Ha nem tudod egyedül feldolgozni, fordulj pszichológushoz.
2022. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A trauma miatt ami felnőttként ért, nem tudok visszaelmékezni az életemből semmire sem? Az összes emlékem/érzésem amit valaha éreztem eltűnt?
2022. márc. 29. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
Jelenleg azért érzed ezt, mert az a trauma egy gátat szab minden érzelemnek. Teljesen leblokkol téged. Amint túljutsz a traumán, a gát átszakad és visszatérnek az érzelmek is. Viszont ehhez komoly munka szükséges.
2022. márc. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!