Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma voltam gyomortükrözésen....

Ma voltam gyomortükrözésen. Ha lett volna daganatos elváltozás, látható lett volna vagy csak a biopszia ad rá választ?

Figyelt kérdés
2009. jan. 13. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
A vastagbéltükrözésből kiindulva, biopsziát csak akkor vesznek, ha van miből. Tehát ha látja az orvos, hogy ott van valami, akármi, amit meg kell vizsgálni. Ha látja, hogy tiszta a terület, akkor nem is vesz biopsziát.
2009. jan. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hadd cáfoljam meg az állításod!Az orvosom véleménye szerint negatív a leletem, ennek ellenére a gyomor 3 szakaszából is vett mintát.Hasonlóképp a vastagbéltükrözésemnél.
2009. jan. 13. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az en anyukam gyomorrakban halt meg ugy, hogy volt gyomortukrozesen is, es a gyomrabol egy darabot lecsiptek ezt vittek megvizsgalni, hogy nem rakos e a gyomor, mutheto e. Az eredmeny az lett, hogy a lecsipett darab nem volt rakos, es gyomormutetre utaltak, amikor is a mutoasztalon az orvos felnyitotta, es majdnem elajult, semmit nem tudott csinalni, mert ha barmihez hozzanyul, az anyukam a mutoasztalon verzik el. Felnyitottak, es osszevartak. A gyomra tiszta rak volt, tobb nema fekelye is volt, ezek nem adnak jelt magukrol.

A mutet utan termeszetesen megkerdeztuk az orvost, hogyan lehetett az, hogy elutaltak gyomormutetre, es azt mondta, hogy rossz darabot kuldtek szovettanra, egy olyat, ami egeszseges volt. Orvosi muhiba.

Tehat ugy fekudt a mutoasztalon, hogy nem rakos, es a fel gyomrat (vagyis a beteg reszt) elveszik, sajnos a baj nagyobb volt.

2009. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hú bocsánat, ezt nem tudtam. Nem akartalak félrevezetni. 1. voltam.
2009. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, vastagbéltükrözésben viszont én is biztos vagyok, amit mondtam, anyukámmal, egy privát orvosnál voltunk, aki nagyágyú a szakmájában, ezt tőle tudom én is. Akkor nem tudom... de jó, hogy mindegyik orvos mást mond....
2009. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy aki dolgozik, az tévedhet is. Ezzel egy pillanatra sem akarom védeni az orvost, mert egy ennyire beteg gyomrot meg kellett volna ismernie, és jó helyről venni mintát. De azért szeretném megnyugtatni a kérdezőt, hogy az esetek legnagyobb százalékában azonnal kiderül legalább az, hogyha a rosszindulatúság kérdésként felmerülhet. (a gyomorrákos anyukát nem véletlenül műtötték meg, nyilvánvalóan tudtak róla, hogy baj van, különben nem operálták volna meg.)

Vannak olyan daganatok, amelyek azonnal eldőlhetnek a tükrözés alatt, de ezt az orvos ritkán szokta helyben közölni, mert egyrészt nem alkalmasak a körülmények ilyen ijesztő diagnózis azonnali megbeszélésére, másrészt addig nem mondhat szilárd véleményt, amíg a szövettani vizsgálat nem igazolja tumort. Legfeljebb annyit mond a doktor, hogy látott komoly elváltozást, amit szeretne szövettanra küldeni, és ezért mintát vesz. De vehetnek mintát akkor is, hogyha például egyszerű eróziót vagy hasonlót lát, és tudni akarja, mennyire van már felmaródva a gyomor nyálkahártyája.

Szerintem próbálj megnyugodni (tudom, hogy nem könnyű) és várd meg a szövettant, ha egyáltalán készült.

Drukkolok neked.

2009. jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!