Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez súlyos lehet? Anyajegy-elvá...

Ez súlyos lehet? Anyajegy-elváltozás.

Figyelt kérdés

8 éves kisfiam herezacskóján egészen kis kora óta van egy anyajegy. Ma szólt, hogy valami baj van vele, megnéztem és megijedtem: eddig a bőr felszínébe simuló, sötétes-középbarna pötty volt, most viszont erősen kiemelkedik, már-már lógó "liffentyű" és egészen fekete. A fiam már régóta egyedül zuhanyozik, szóval nem tudom, hogy mikor, hogyan kezdődött, ő csak ma vette észre zuhanyozás közben, ahogy odanyúlt. Péntek este van, bőrgyógyászat legközelebb hétfőn van, a gyereket megnyugtattam, lefektettem, én viszont pánikolok.

Van itt valaki, aki tud valamit ezekről az elváltozásokról vagy tudnak linkelni egy-két "okos" oldalt? Létezhet ilyen fiatal korban rosszindulatú elváltozás? Komolyan, annyira bet.jtam, hogy még keresni sem sikerült semmi használhatót! Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 4. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
ha nagyon nyugtalanít,hívd fel az (gyermek)orvosi ügyeletet. szerintem nincs baj vele amúgy,de jobb félni alapon nézessétek majd meg.
2011. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbálj picit megnyugodni, tudom, hogy nem fog menni, de mit mondhatnék mást. A fiam tíz éves, a térdhajlatában van kiskorától egy anyajegy sötét barna volt pár hónapja lett szén fekete és nem lifegős de picit kiemelkedő lett, rohantam vele a bőrgyógyászatra , szerencsére semmi baja, nincs vele teendő, a doktornő azt mondta, hogy arra figyeljek, hogy nem e lesz több színű mert a rosszindulatú anyajegyeknél legtöbbször több szín figyelhető meg rajta, nem csak fekete hanem barnás, sárgás és sötét árnyalatok vegyesen, és nem csak magán az anyajegyen hanem a körülötte lévő szöveteken, tehát ahonnan kinő, a szélei nem kontúrosak hanem szederszerűek elmosódottak.
2011. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

itt sok ilyen kérdés van

és itt

[link]

2011. márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 poiu ***** válasza:
Hétfőig várni teljesen rendben van. A pigmentált anyajegyek csinálnak ilyet, sőt rosszabat, néha véreznek is, szeretik ijesztgetni az anyákat. Az jó, hogy orvoshoz viszed hétfőn, nem árt megnézetni. Ennyi. Ne pánikolj, én majdnem belehaltam egy síma tüdőgyülladásba, mert anyám annyira betojt, hogy átragadt rám is :-) Nyugi, a hétvége család és pihenés, hétfőn meg legördülhet a nagy kő, de a Te szivedről, nem a gyerekéről :-)
2011. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazatok lehet!

Fél éjszaka a netet bújtam, mindenhol azt írják, hogy ha gyorsan változik meg az anyajegy mérete, színe, stb., akkor menjünk orvoshoz vele. Hát ez az, amit ugye nem tudok, hiszen a gyerek csak tegnap vette észre.


De milyen érdekes, amikor babakorában megjelent rajta, a következő orvosi vizsgálaton megmutattam a gyerekorvosunknak, mert már akkor is kicsit más volt, mint a többi anyajegy és különben is: zacsin anyajegy??? Megnyugtatott, hogy rendben van és tekintsük úgy, hogy ez egy intim szépségpötty :=) Most ez is kísért, hogy már akkor éreztem, hogy ezzel az anyajeggyel valami nincs rendben... áááá, hülye vagyok, anya vagyok. Hétfőn rohanunk a bőrgyógyászatra.

2011. márc. 5. 07:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mit mondott a bőrgyógyász??
2011. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!