Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék, hogy ne legyek...

Mit tehetnék, hogy ne legyek "zombi"?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Reggelente úgy kelek fel, mintha fejbe dobtak volna valamivel, és a nap hátralévő része is hasonlóan telik. Sokszor van az, hogy délután "lefekszek pihenni kicsit", és csak este 9-kor kelek fel.

Egyetemre járok, és lassan vizsgaidőszak van, és nem szeretném, hogy ez megkeserítsen :(

Mit tehetnék a "zombiság" ellen?


Plusz infó: kb. éjfélkor szoktam lefeküdni, felkelek 7-kor, aztán visszaalszok 9-ig :)


2010. nov. 24. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sztem túlaludtad magad, és ez az állapot egyre rosszabbodik, ha így folytatod. Keress valami elfoglaltságot, amivel normálisan kitöltöd a napodat. Állítsd be magad a 8-10 óra alvásra, és azt lehetőleg éjszaka. Nappal ennyi idősen már nem igazán normális órákat aludni. Az is más, ha több éjszakát ébren vagy, és pótolsz kicsit. De rendszeresen tizenórákat aludni egy nap.. Csak magaddal szúrsz ki.

Igyál kávét, keress barátokat, sportolj, olvass, tanulj, menj sétálni, nézelődni, ismerkedj. Aki sokat alszik, keveset él! :D

2010. nov. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kávé
2010. nov. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Vannak olyan napok, amikor teljesen kipihentnek érzem magam, de a legtöbbször az van, hogy hirtelen belém üt ez a nagyon rossz fejfájós alhatnék, és akkor onnantól már elmegy a kedvem mindentől.

A kávétól vagy még álmosabb leszek, vagy semmi hatása nincs, de leginkább tök undorítónak találom. Nem hiszem el, hogy enélkül nem lehet :|

2010. nov. 24. 23:51
 4/13 anonim válasza:
próbáld ki az 5-8 óra alvást. ^^ egyébként meg fáraszd ki magad fizikailag és szellemileg is.. hidd el jót fog tenni... ;)
2010. nov. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Nálam is hasonló a helyzet, sajnos a kávé (utálom) segít csak. Bár utána is lazán eltudok aludni. A délutáni alvásokat mindenképpen hagyd ki, így talán reggel hétkor nem dob ki az ágy. Elmehetnél egy vérnyomásmérésre.
2010. nov. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
lehet vashiányod is, vagy bármi más. csináltass egy teljes vérképet szerintem. abból kiderülhet 1-2 dolog... de persze az is lehet hogy ki vagy merülve, és ezért érzel állandó fáradtságot.
2010. nov. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Fárasszam ki magam? Egyébként gondoltam arra, hogy esetleg nem vagyok túl "edzett", értsd nem voltam gimiben se egy agyon tanulós, sőt. Lehet ez?


Ilyen vérképet hol lehet kérni?

2010. nov. 25. 00:27
 8/13 anonim ***** válasza:
hát elmész háziorvoshoz, elmondod neki a panaszaid h fáradt vagy blabla, és megkéred hogy küldjön el vérvételre, hátha a vasaddal van gond
2010. nov. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

00:05: Mindig úgy vagyok vele, hogy fél órát alszok :) be is állítom a telefonomat ébreszteni, aztán fél óra után (vagy előtte, ha nem aludtam el) lelövöm, és alszok tovább..


A vérnyomásom kiugróan magas, 160 alatt nem nagyon van, egyszer volt ilyen mérőműszer rajtam, ami megmutatta, hogy éjszaka még veszélyes tartományokba is esik, de ettől inkább még jobban élnem kellene, vagy nem? :))

2010. nov. 25. 00:30
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja, háziorvos :) na, az nincs ;D
2010. nov. 25. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!