Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szándékos ájulás? Valaki...

Szándékos ájulás? Valaki direkt csinálja, hogy elájuljon? Létezik ilyen? Ha igen hogy kell csinálni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk ha elszorítod a nyaki ütőered, az elég hatékony.

De minek csinálna ilyet bárki is? Ez csak szerintem baromság?

2010. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég sokáig tartod vissza a lélegzeted, akkor el fogsz ájulni.

Volt már ilyen kérdés, úgyhogy biztos vannak, akik csinálják.

2010. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen. Nálunk gólyatáborban is volt ilyen feladat még gimiben, de ott figyeltünk rá, hogy elkapjuk az illetőt, ne essen akárhova.

Úgy csináltunk, hogy az egyik legugolt és egy másik ember nyomta lefelé a fejét (arra nem emlékszem, hogy vett-e közben levegőt) majd hirtelen felállt.

2010. nov. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
de mégis mennyi ideig kell visszatartani?
2010. nov. 25. 22:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy hyperventilálj, azt hiszem annak is ájulás a vége.

De minek akarsz elájulni?...

2010. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Az nem lehetséges, hogy sokáig nem veszel levegőt, ugyanis a nyúltvelő felülírja az akaratot. A levegővisszatartástól sem megfulladni, sem elájulni nem lehet, mert a felsőbb agyi parancsok megakadályozzák. Ha már az ember ilyent akar csinálni, a vegetatív idegrendszer van annyira normális, hogy ezt megakadályozza...
2010. nov. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Kristof5 válasza:
100%

Igen, létezik ilyen, hogy valaki szándékosan elájul.

Tapasztalatbol beszélek, már csináltam.Mondom hogy : leguggolsz , egy pontot nézel, veszel 10 mély levegot, majd a 10. levegot benntartod es felállsz.Valaki megszoritja hatulrol a mellkasod lefektet szepen a foldre es te elajulsz. 3-5 masodpercig tart ez az allapot, es közben almodozol, remegsz/reszketsz, zsibbadsz de van akinel semmi latszatja nincs a dolognak, csak egyszeruen nem emlekszik arra a 3-5 masodpercre. Miutan "felkelsz" egy par masodpercig nem fogod fel hogy mi tortent, nem tudod hol vagy, de kesobb rajossz.

Nagyon jo erzes szerintem, tobbszor is csinaljuk haverokkal.

Ugy bukkantam ra erre a kerdesre, hogy ennek a dolognak a kárait kerestem, ha van.

2010. dec. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

van ilyen,de inkabb ne..

ebbol baj is lehet, ay ajulas nem jo erzes..

csak h kabulni akarsz jobb mint a drog.de nem mindenki birja es komoly baj lehet belole,meg ilyenkor ulni kellvagz valamih ne seruljon akoponyad..

nem ertem mire jo.. en mar ajultam el es nagyon nem jo erzes,alig jottem helyre.. vigyazni kell es orvendj,ha nem ajulsz..

2011. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

szia

engem is sokáig érdekelt a téma....mondjuk még most is...

ha többen vagytok akkkor a hatásosabb modszert már leirták...

de ha egyeül vagy akk itt van ez:

-leguggolsz,kb 15-20 mély levegő (kb addig ameddig nem kezdesz egy kicsit szédülni)

-utána még egy nagy levegő,benntartod és hirrtelen fellálsz és közben ,,fújod" a hüvelykujjad

ennyi....nekem mindig beválik

ja és egy jo tanács...vmi matrac mellett csináld mert én egyszer jol bevágtam a fejem a falba...mentő vitt be a korházba....szval csak ovatosan

am sok sikert :)

2011. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Én már csináltam kb.5 ször és igen jó érzés... 5 mp-ig vagy kb. kába de utána nagyon jó érzés..hülye fejeket vágsz és mosolyogsz közben...Hogy hogyan kell csinállni?

1.Gugolj le

2.Kezd el nagyon-nagyon mély lélgzeteket ki és bevenni kb.10-15 db-ot(ettől lelassul a szívverésed)

3.Állj fel fogd be az orrod és kezd el kifele fújni az orrodon nagyon erősen a levegőt

2012. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!