Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony, vagy magas cukorszin...

Alacsony, vagy magas cukorszint miatt van ájulás, összeesés? Esetleg mindkettőtől lehet? És mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Minden nap legalább egyszer rám jön a szédülés, ill. az érzés, hogy mindjárt összeesek, ezek miatt pánik jön rám, és már nem egyszer ájultam el.

Olvastam, hogy fáradtság is rásegít ekkor az ájulásra, így azóta igyekszem kipihenni magam teljesen.

naponta 2-2 és fél liter vizet megiszok, mindig van nálam valamilyen innivaló, de leginkább szénsavas ásványvíz!

Egyre gyakrabban van ez, és már tényleg szörnyű, hogy akárhova megyek csak azon görcsölök, hogy mikor leszek rosszul, ez leginkább órákon kellemetlen (nem tudok figyelni, elzsibbad a kezem, a szívem úgy dobog, mintha körbefutottam volna az iskolát).

Viszont amikor rám jön ez a szédülés, nem tudom, hogy magas, vagy alacson-e a cukrom, és így cukrosat, vagy inkább cukormenteset igyak/egyek, hogy helyrepofozódjak.

Még nem mértük meg a cukrom, itthon nincs is amivel meg lehetne mérni sajnos.


Mit tehetek ez ellen? már szörnyű érzés tényleg...


Előre is köszönöm!!

17/L


2011. szept. 6. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló, igaz nekem ingadozó a vérnyomásom, és emiatt van. Elég idegesítő, nálam úgy kezdődik, hogy tompul a látásom, egy idő után szó szerint! csillagokat látok csak, ez tart kb. fél óráig, utána pedig 2 nap iszonyatos fejfájás, amin semmilyen gyógyszer nem segít. Persze, nem egyszer ájultam már el én is emiatt. Amikor észreveszem a kezdeti tüneteket, nagyon sok cukros kaját, innivalót fogyasztok, valamelyest segít.
2011. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

amit leírtál, az az alacsonyra jellemző. De ettől függetlenül is ha már többsözr is rosszul lettél, nem ártana kivizsgáltatnod magad, min. egy vérvételre menj el mielőbb!

Jobbulást!:)

2011. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Eszel rendesen akkor nem mehet le a cukrod.

Honnan veszed azt hogy cukorbeteg vagy?

Én cukros vagyok évek óta ,de ilyesmi nem történik velem.

Szerintem inkább pánik beteg vagy.

2011. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A vérnyomásod ingadozásától is lehet, iskolákban és patikákban is meg kell mérniük.

Ebben nem vagyok biztos, de szerintem vércukormérésre is van lehetőség patikákban, ha máshol nem is legalább a háziorvosodnál meg lehet oldani.

De ezt semmiképp se hagyd annyiben, menj orvoshoz! Gondolom nem kell tépnem a számat, hogy milyen szövődményei lehetnek a kezeletlen cukorbetegségnek.

2011. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazábol azért gondoltam cukorbetegségre, mert általában azt hallom, hogy "összeesett, mert alacsony volt a cukorszintje".

Ahogy az egyik válaszoló írta, hogy pánikbetegségről is szó lehet, ebben annyiban igazad van, hogy akkor jön rám leginkább, ha tömegben vagyok, ismeretlen környezetben (pl. mostanában új csoportok jöttek létre iskolában, amik egy osztállyal felérnek, és alig ismerek valakit, ezért szorongok), aztán ha valami miatt lelkes leszek, nagyobb érzelem változás.

Félek.

Azt hiszem, holnap elnézek a suli orvoshoz, hátha ő is tud valami fontos információt adni.


Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!!!!

2011. szept. 6. 22:03
 6/7 anonim ***** válasza:

A cukorbetegség magas vércukorszinttel jár, tipikus tünetei a fokozott szomjúságérzet, acetonszagú lehelet. A cukorbeteg akkor esik össze, ha az inzulininjekció miatt hirtelen leesik a cukra.

A fenti tünetek inkább vérnyomásproblémára utalnak. Csináltass egy vérképet (ott mindenképpen megnézik a cukrot is), Ha nincs más gond, akkor ügyelj a rendszeres táplálkozásra, esetleg sportolj, próbálj kikapcsolni néha , ha nagy a hajtás.

2011. szept. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben, nagyon köszönöm a segítséget még egyszer! :)
2011. szept. 7. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!