Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 17éves vagyok és akkor az...

17éves vagyok és akkor az alvás igényem kb mint egy csecsemőnek. A napi 8 órai alvás nem elegendő számomra. Mért van ez hogy nem tudom kialudni magam rendesen ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:

ennek rengeteg oka lehet...


én is sokat alszom hétvégénként(12-14 óra), de azért mert hétköznap meg 5-6 órát


szóval lehet, csak szimplán fáradtság, vagy lelki eredetű gondok, vagy valamilyen fizikai behatás


mióta jelenkezett ez?


17f

2010. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 prau válasza:
azért mert ha egész nap a gép előtt ülsz az jobban fáraszt mint az egész napi munka.
2010. nov. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt azért nem hiszem, hogy annyi, mint egy csecsemőnek. A 8 óra csak egy átlag és felnőttekre vonatkozik, te még - mily sajnálatos - nem vagy az. Nyugodtan aludhatsz 9 órát, sőt urambocsá' tizet is. És nem mindegy, hogy milyen életformát folytatsz, ez a korosztály nem éppen az egészséges napirendről, megfelelő időben történő lefekvésről híres. És az nem úgy működik, hogy ma aludtam 8 órát, mért vagyok álmos, hanem rendszeresen a szükséges alvásmennyiséget végig kell aludni. Ha meg lefekszel, de nem tudsz elaludni, az a stressz.
2010. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ez a 8 ora a nagy atlag. ha valakinek 10 orara van szüksege ahhoz, hogy jol müködjön az meg mindeig a normalis hataererteken belül van. En pl tudom mgamrol, hogy 6 ora alvasra szüksegem van, hogy el tudjam vegezni a dolgomat (persze neha, neha kibirja az ember a kevesebbet, most az atlagrol beszelek megint), 8 ora utan nehezen kelek, nehezen indul be a napom, de különösebb faradtsag nelkül vegig tudok csinalni egy napot, ahhoz hogy kipihent legyek, "fittnek" erezzem magam 9 ora körüli alvasra van szüksegem. Erre jön, amikor nincs bennem a görcs, hogy masnap kelni kell (vagyis masnap szabadnapos vagyok), akkor 10 orat is lehet, hogy alszom, vagy szabadnap delutan.
2010. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
próbálj meg mindent figyelembe venni, h mi zavarahatakja az alvásodat, mint pl erős beszűrődő fény éjszaka, v kényelmetlen ágy stb. sokszeor ezek az okok okoznak gondot.
2010. nov. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

orvoshoz kéne menjél


[link]

2010. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 8 óra egy FELNŐTT alvásigénye, nem egy fejlődésben levő tizenévesé!:) Ráadásul pont most olvastam, hogy a kamaszok biológiai órája teljesen másképp ketyeg, mint a felnőtteké. Az alvás szabályozásában fontos szerepet játszó melatonin hormon az oka, ami átlagosan két órával később kezd el termelődni egy tizenévesben, mint egy felnőttben. Ennek okán a belső órájuk elcsúszik, később lesznek fáradtak és később is tudnak felkelni. Az pedig, hogy egyes helyeken már akár 7-kor is kezdődik a tanítás egyáltalán nem kedvez ennek a helyzetnek.

Egy tizenéves átlagos alvásigénye amúgy 9 óra 15 perc:)

2010. nov. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!