Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudok alvás nélkül...

Hogyan tudok alvás nélkül pihenni?

Figyelt kérdés

Gimibe járok, minden nap még a suliban elhatározom, hogy ha hazamegyek mennyi dolgot fogok csinálni, de aztán valahogy délutáni alvás lesz az egészből. Pihenni mindenképpen akarok de úgy, hogy ne alvás legyen belőle, mert csomó időm elveszi, és utána nehezebben is fogok neki bárminek. De most pl. olyan fáradt vagyok, hogy nem tudok normálisan tanulni. Ha leülök a tv elé pihenés címszó alatt akkor is alvás lesz a vége legtöbbször. Ti hogy szoktatok pihenni, hogy újult erővel fogjatok neki a teendőknek?

Köszönöm a válaszokat :)


2011. szept. 19. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Mást nem tudsz csinálni mint aludni...

Mérgezheted magad ugyan mindenféle löttyel meg tablettával meg energyvel de az hosszútávon még rosszabb lehet.

Feküdj le időben. 10-kor lefekszel és mondjuk 6-kor felkelsz annak elégnek kell lennie.

2011. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fél óra torna, egy fürdés és egy csésze erős fekete tea (citrom vagy tej nélkül, cukor, méz mehet).


+ Van egy agykontrollos meditáció, Ébresztő a címe, Domján László mondja el, de sajnos nem találom, honnan lehet letölteni, próbáld megkeresni. Ez kb. 10 perc, és direkt ilyenre találták ki.


Ha küldesz egy e-mailt, lehet, hogy át tudom küldeni.

2011. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kihagytam, hogy holnap tudom átküldeni, ha megtalálom. Mert most már megyek. Szia.
2011. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen..aludni kell, csak nem összevissza. Legyen meg a rendes napirended, aludd ki a minimum 8 órát. Én is ilyen voltam, minél többet és minél szétszórtabban aludtam annál fáradtabb voltam. Most már meg van a rendes időbeosztás..a szervezetem is hozzászokott és sokkal jobb. Ja:D és délután mikor úgy érzed fáradt vagy, ne tévézz hanem sportolj. garantáltan felkelsz :)
2011. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mindig ugyanakkor fekszem le és kelek fel, az álmosságom elmúlik 1-2 perc alatt, mégis suli után tök fáradt vagyok. Ilyenkor fülhallgatóval hallgatok jó hangosan valami pörgős zenét és rajzolok. Ez azért is jó, mert ha rossz kedvem van, felvidít, ráadásul rajzolásban fejlődök, a szobám falán meg van már egy csomó tök jó általam rajzolt/festett kép. Ha pedig ehhez nincs kedvem, akkor fotózok, bár azt egyébként is szoktam, mert imádok.
2011. szept. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2011. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!