Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha a vernyomasom : 144/99...

Ha a vernyomasom : 144/99 pulzusom : 110 Korom 16/L ez nagyon sok?

Figyelt kérdés
A doktor azt mondta h annyira nem veszes...csak h nem kellene ennyinek lennie stb...de ezt csak megnyugtatasbol mondta vagy igyis van? mivel amikor eloszor merte akk eleg furcsan nezett..es mondta h megmeri megegyszer inkabb...es kuldott mindenfele orvoshoz utana...szoval ez most tenyleg sok? mennyi lenne a normalis az en koromban?
2010. nov. 30. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
nem olyan sok, egyszeri mérésből meg csak extrém esetben lehet leszürni bármit is, ez meg nem az
2010. nov. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok
2010. nov. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sok. Bármely életkorban magas vérnyomásról beszélünk 140 felett. 130-140 felett határeset.

A pulzusod is baromi sok, 60-90 között normális.

2010. nov. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nostro the overlord ***** válasza:
Sok de pulzusod kivételesen nagy....
2010. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem voltál ideges vagy feszült? Az is elég a magas vérnyomáshoz. Egyébként 120/70 körül az igazi. Nem kellene talán annyi energiaitalt vedelni?! Mostanában minden fiatal úgy issza azokat a vackokat, mint a vizet. Ahelyett, hogy normális szörpökből csinálnának innivalót.A herbáriában nagyon jókat lehet venni, de az árát is megkérik.
2010. nov. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.. utolso nem nem voltam ideges..sem feszult..meg energiaitalokat sem iszok..max ritkan..de mondjuk mindig h ha eddig mertek vernyomasom mindig magas volt..csak nem ennyire...
2010. nov. 30. 09:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok! Főleg egy 16 éves lánynak! Ne haragudj a kérdésért, de nem vagy túlsúlyos? Nekem anyukám túlsúlyos, és mire odasétál a rendelőbe + felmegy a 3. emeletre, mindig megemelkedik a vérnyomása. Plusz valamilyen szinten, még ha nem is érezted, hogy izgulsz, mindenki feszültebb az orvosnál, már csak az idegen környezet miatt is. Nekem nem magas a vérnyomásom, sőt, inkább alacsony, de orvosnál mindig magasabb kb. 10-zel. Viszont még ezzel együtt is sok...:-(
2010. nov. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

de mondjuk feszult nem vagyok ott..mert szeretem a dokit... meg a noverke is rokonom...inkabb jol erzem magam ott.mert mar megszoktam annyit jartam oda amig kisebb voltam :D.nem felek meg semmi ilyesmi....

hat mondjuk az vagyok.. 170cm /80kg...

2010. nov. 30. 10:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez bizony sok, még egy felnőtt embernek is. Jó lenne egy kardiológushoz beutalót kérned.
2010. nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Írod 170 cm vagy és 80 kg.Ez is közrejátsszhat a magas vérnyomásodba. Ez a súly nem éppen okés. Próbálj meg többet mozogni, kerülni a cukros ételeket. Hidd el, ha jobban figyelsz magadra, a vérnyomásod is normalizálódni fog. Jó egészséget kívánok neked.
2010. nov. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!