Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 114/63 a vérnyomásom Nem is...

114/63 a vérnyomásom Nem is ezzel van a baj A pulzusom nyugalmi állapotban 99 Ez normális?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy nem..sportoló vagyok, vagyis csak most kezdtem el sportolni nem olyan rég..és ma néztem, hogy futás után 153 a pulzusom. Ez nagyon sok? Ha ennyire magas a pulzus lehet valami bajom? Nem szeretném abba hagyni a bokszolást. :(


16/L


2010. ápr. 14. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Nyugalmi állapotban egy embernek 60-90 között kell legyen a pulzusa. Az természetes, ha kardio edzés során ( pl. futás) megemelkedik a pulzus, de az akció befejezése után 10 perccel vissza kell állnia a normál pulzusnak.

Nem beszélve arról, hogy a sportolóknak általában alacsonyabb értékek szoktak lenni, mert az ő szívük edzettebb, mint egy átlag emberé.

Kérd meg a szüleidet, hogy vigyenek el kardiológiára. De ha rendszeresen sportolsz, akkor a sportorvostól is kérhetsz tanácsot, segítséget. Egy ekg-t javasolnék.

2010. ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Edzőtársamnak mértük neki 90 volt és neki nyugalmi állapotban 75 körül van. De az edző is nagyot nézett mikor meglátta mennyi :S
2010. ápr. 14. 19:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi bunkó voltam.. Köszönöm a gyors válaszod!!
2010. ápr. 14. 19:24
 4/8 anonim válasza:

Ha sportolsz, akkor gondolom sportorvos is látott már. Ha nem, akkor keress fel egyet, ő csinál terheléses ekg-t és megmondja, hogy normális-e.

Lehet van egy kis szívritmuszavarod, ami ha szerencséd van, kinövöd (mint pl én), ha nincs, akkor viszont nem biztos, hogy jót tesz a sport (legalábbis vannak sportok, amelyek kifejezetten károsak). Nem akarlak megijeszteni, de a szív nem játék, én tuti elmennék terheléses ekg-t csináltatni :)

2010. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok! Mint írtam, ha igazolt sportoló vagy, akkor menj a sportorvoshoz! Nem biztos, hogy mindjárt terheléses ekg-t fognak, de az is lehet!

Mindenesetre vizsgáltasd ki magad! Én 20 éves voltam, amikor kiderült, hogy az egyik billentyűm nem jól zár, ezért magas a pulzusom...ez nem ritmuszavar, nem magas vérnyomás. De kaptam rá gyógyszert, és azóta minden rendben!

Szóval vizsgálat!!! És nem kell izgulni.

2010. ápr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 mérés: nem mérés.

Várj pár hetet és mérd újra, van-e fejlődés. Az amúgy sem nyugalmi pulzus, amit edzés után mérünk, a nyugalmi pulzus az reggel van felkelés előtt az ágyban. Gondolom nem ott mérted, ha csak nem az edződdel aludtál :)

Állóképességi sportokat is végezz, a boxhoz amúgy is kell álloképesség (pl kerékpár, futás, úszás). Én kerékpárral nyomtam le 60-ról 39-re a nyugalmit.

ui.: elég nőies sportot választottál, nem szeretnék találkozni veled egy sötét sikátorban :)

2010. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, mindenképpen el fogok menni kivizsgálásra :) Utolsónak: Hát igen..de nem verekszem én, csak ha nagyon muszáj. :) Ja és nem az edzőmmel alszom :D
2010. ápr. 15. 16:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs neked semmi bajod, csak ismerd meg egy kicsit jobban a test folyamatait. Akár könyvekből, netről. Evidens, hogy nagy megterhelés után felmegy az nyugalmi pulzus. Olykor magasra. 100 fölé is. Másnap is lehet 70-80 is a teljesen nyugalmi állapotban is. Minél edzettebb vagy, annál kisebb az ébredési pulzusod az edzés utáni napon. 1-2 dolgot tudok még, kerékpároztam, szal ezekkel tisztába kellett lennem. Nálam 190-nél kezdődött a magas tartomány terhelés alatt :) persze ez más világ mint a box.
2010. ápr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!