Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől van az hogy 119/78 a...

Mitől van az hogy 119/78 a vérnyomásom, és a pulzusom meg 98?

Figyelt kérdés
Ez a vérnyomás alacsony? Arra vagyok kíváncsi hogy hogy lehet az hogyha ilyen gyors a szívverésem akkor ilyen alacsony a vérnyomásom. Van amikor meg pont fordítva van. Magas a vérnyomásom, 155/115 és 75 a pulzusom. Mitől van ez és mit lehet ez ellen tenni? Pl:gyógyteákkal. 38 éves nő vagyok
2010. máj. 27. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kivizsgálás,sport. A sport mindenre jó magas vérnyomás,alacsony vérnyomás.De előtte vizsgáltasd ki magad mindenképp mert anélkül veszélyes is lehet !
2010. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

119/78 az teljesen ideális.

A 98-as pulzus nyugalmi állapotban kicsit soknak tűnik. Menj el orvoshoz, majd ő megmondja mi a teendő.


Általánosságban a sport -főleg friss levegőn- valóban jót tesz a szívnek és az érrendszernek (is).

2010. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon frontérzékeny vagyok.A váltakozó frontok okoznak nálam ilyen problémát, elsősorban szapora szívverést, és emelkedő vérnyomást.
2010. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem 100/60 a vérnyomásom és 110 a pulzusom, a dokik a pulzusra pajzsmirigy problémát szoktak mondani,de még nem vizsgáltattam ki, én így is jól elvagyok.
2010. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia:)

szerintem ez a hülye időjárás miatt van...hol esik, hol süt a nap...

vagy klimax miatt...bár ebben nem vagyok biztos:)

egy kivizsgálás tényleg nem ártana, jobb félni, mint megijedni:)

jobbulást:)

2010. máj. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

119/78 vérnyomás teljesen rendben van (tankönyvek 120/80-at hoznak ideálisnak)


98-as pulzus? nem feltétlen sok. izgulsz a mérés alatt? ha nem akkor egy kivizsgálást megérdemel, de nem hiszem hogy nagyobb gondra utalna. inkább front,stressz, fizikai megterhelés stb...(pl.kávé,só).


a 155/115 már magas az már gondokat okozhat.a 75 pulzus az normálisnak mondható.


az vérnyomás kiugrása is rengeteg mindentől lehet, az előbb felsoroltak mind okozhatnak magas vérnyomást is.


a 155-ös már egy kivizsgálást is megérne, mert később elég sok gondot okozhat vesében, erekben...pl az érelmeszesedés kockázata megnő miatta.


hatásosak lehetnek gyógyteák (bő folyadékfogyasztás), sószegény diéta illetve egyes gyógyszerek/gyógyhatású készítmények

2010. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek, csak egy kicsit megijedtem mert nagyon ingadozik a vérnyomásom. Szerintem a stressz meg a só lesz a gond.
2010. máj. 27. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!