Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van sokszor hányingerem...

Miért van sokszor hányingerem közvetlen fürdés után?

Figyelt kérdés
Fürdés után felállok a kádban, és ekkor kezdődik a hányinger, illetve törülközés közben. Máskor nem szokott hányingerem lenni. Gázbojlerrel melegítjük a vizet, ha ez számít valamit, de a kéményseprők ellenőrzésén mindig átmegy a cucc.
2010. dec. 2. 15:33
 1/6 Tinker Bell ***** válasza:
Nem fürdesz túl forró vízben? Elképzelhető, hogy nem bírja a szervezeted. De ha utána gyorsan letusolsz hideg vízzel, az helyre hoz.
2010. dec. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
általában télleg meleg-forró vízben fürdök. miért nem bírja azt a szervezet (általában)?
2010. dec. 2. 16:24
 3/6 Tinker Bell ***** válasza:

Mert a hirtelen vagy tartós forró víztől kisebb hőgutát kapsz. Fokozatosan kell hozzászoktatni a szervezetet a nagyon meleghez. De befolyással van a vérnyomásodra is. Figyeld meg egyszer, hogy amikor a forró vízben ülsz, lüktet a fejed néha (máshogy nem tudom elmagyarázni :).


Régen én is rosszul voltam a forró vízben, de egyrészt nem fürdök olyan forróban, másrészt már hozzászoktam!

2010. dec. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

aha. fura, hogy ez most 29 évesen jött elő. öregszem! :D

köszi a válaszokat!

2010. dec. 2. 19:49
 5/6 Tinker Bell ***** válasza:

=o)


De ha nagyon zavar, akkor nyugodtan elmondhatod a háziorvosodnak, hátha ő tud jobbat mondani...

2010. dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sshhiitt válasza:
Nekem pont most lett ilyen rosszullétem bár én már a kádban rosszul lettem alig birtam megtörölközni már mentőt akartam hivatni (szédültem, 'húzott' a fejem, erőtlen lettem, émelyegtem és azt hittem hogy mindjárt hányok meg elájulok.) Végül is gondoltam rá hogy köze lehet-e a forró vízhez úgyhogy vissza álltam és hideg vízzel letusoltam. Még mindig egy kicsit furán érzem magam, de legalább tudom hogy nincs nagy baj mert elég ilyesztő volt, azért is néztem utána netem... :/
2013. máj. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!