Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért rontja a gyógyteák...

Miért rontja a gyógyteák hatásfokát ha cukrot tesznek bele?

Figyelt kérdés
Az édesítővel is ez a helyzet?
2010. dec. 4. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért, rontja?
2010. dec. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem rontja a hatásfokát, csak felesleges cukrot bevinni a szervezetedbe. Én minden teát izesités nélkül iszom. Eleinte kicsit szokatlan volt, de utána megtanultam a tea izét élvezni, és most már meg sem innám cukorral, citrommal.
2010. dec. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a hatásfokát nem rontja, a cukrot sokan eleve nem nézik jó szemmel, ha egészségről van szó.


viszont nekem mindig azt mondták, hogy ha hagyod kihűlni mielőtt meginnád, akkor az viszont rontja.

2010. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy rémlik, azt hallottam, hogy nem szabad gyógyteába cukrot tenni, mert úgy nem fejti ki annyira a hatását. Persze lehet, hogy rosszul emlékszem. Ha csak a cukor feleslegessége a probléma, akkor az édesítős gyógytea megállja a helyét...? Tudom, hogy mesterséges meg minden, de az most nekem mellékes szempont.
2010. dec. 4. 19:47
 5/7 anonim ***** válasza:
ja vágom mire gondolsz, mézet szoktak bele tenni, mert a méz ugye eleve gyógyhatású. valószínűleg innen ered hogy ne cukrot. édesítő ugyanaz a kategória, nem jobb, vagy rosszabb mint a cukor.
2010. dec. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gyógyteák hatásfokát a cukor nem rontja, de a mesterségesen elöallitott, ipari cukor nem tesz jót a szervezetnek, de annál már csak az édesitöszerek a rosszabbak.

A gyógyteáknak az a lényege, hogy természetes, NEM iparilag feldolgozott alapanyagokból állitják öket elö, ezért a szervezet számára elönyösebbek, mivel nincsenek benne káros vegyszermaradványok. EZÉRT nem javasolják a gyógyteákat cukorral illetve édesitöszerrel fogyasztani, mert a teák által kimosott káros anyagok egy részét ezzel visszavinnék a szervezetbe, és igy részben felesleges a használatuk. Ha valaki nem tudja édesités nélkül meginni, akkor a méz használata javasolt, mert az ugyanannyira természetes, mint a gyógynövények.

2010. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat! :)
2010. dec. 4. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!