Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg nem mindenesetben jók...

Tényleg nem mindenesetben jók a növényi eredetű gyógyteák?

Figyelt kérdés
Bélgyulladásom van,sokat szellentek,görcsöl a hasam,és a székletről ne is beszéljünk.Az egyik orvos ismerősöm nem ajánlotta a gyógyteákat,kifejezetten árthatnak is...ezt mondta.
2010. okt. 2. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

nem megfelelő mértékben fogyasztva, ráadásul a nem megfelelő tea igen tud káros is lenni.

Mindegyikre rá van írva mire ajánlott és mennyi az ajánlott napi mennyiség. Így nem károsít.

Én jobban félek a gyógyszerek károsító hatásaitól, mint a gyógyteákétól...

2010. okt. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Leírok neked egy kis segítséget. Édesanyám évekkel ezelőtt bélgyulladásban szenvedett. Parádon volt egy hónapig kezelésen. A gyógyszertárban lehet kapni, vagy nagyobb üzletekben Parádi vizet, ez a neve, hidd el az segített rajta legtöbbet. Ott adták az ilyen betegeknek. Nem is drága és nagyon hatásos. A gyógyteáktól én is lebeszélnélek. Ha elkezded a parádi vizet, azt kúra szerűen kell fogyasztani, nemcsak egy-két pohárral. Jobbulást kívánok.
2010. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez is úgy működik, bizonyos füvek, teák, bizonyos betegségekre, tünetekre jók, máshogy hatnak a szervezetre. Vannak olyanok, amik kifejezetten tiltottak a kismamáknak, kisgyerekeknek, szívbetegeknek stb.

Pl. neked biztos, hogy nem jó a kömény, vagy fogyasztós teák, ezek megterhelik az amúgy is beteg beleket. De a kamillatea nyugtató, gyulladáscsökkentő hatású.

Fontos, hogy hozzáértő személy adjon teát, herbáriában, patikában biztosan tudnak segíteni. Konzultálj az orvosoddal is, biztosan szedned kell gyógyszereket is. Nekem gyerekkoromban vesemedence gyulladásom volt, sokáig küzdöttem vele, kifejezetten erre kevert füvekből álló teát kaptam, nagyon hatásos volt.

2010. okt. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket....egyszer valami csak bejön.
2010. okt. 2. 19:39
 5/6 anonim ***** válasza:

A koromviragot lehet teakent fogyasztani a vastagbelgyulladas eseten.


Viszont ugy, hogy 1/2 orankent iszunk egy keveset, nem egyszerre isszuk meg a csesze mennyiseget.

napi 3-4 cseszevel kell igy elfogyasztani.

2010. okt. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"egyszer valami csak bejon"


Ezt a hozzaallast elkellene felejteni, es ugy fogyasztani azokat a gyogynoveny teakat, hogy hiszel es bizol is a gyogyito erejeben!


A masik, hogy valoban van, amikor artalmasak ezek a teak, mivel "gyogyito" a nevuk, tehat vannak hatasaik!


Kepzeld el, hogy van, Aki hizni szeretne mivel vezna es sovany,

s ekkor elkezdi fogyasztani a zsurlo teat, aminek vizhajto hatasa van!! Erted?

Van, Aki kover es fogyni szeretne, es csalan teat fog fogyasztani, a csalan teanak is van tisztito hatasa, de vas tartalma is, emiatt nagyobb lesz az etvagya!!


Tehat mindket esetben a gyogynoveny nem segiteni fog, hanem artani.

2010. okt. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!