Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Körülbelül 2 hónapja alkalmank...

Körülbelül 2 hónapja alkalmanként, de napi szinten (akár egy nap többször is) fáj a térdem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Olyan, mintha belülről fájna, nem tudom mitől. 21 éves lány vagyok. A családomban apukám ágáról szinte mindenki térdfájással küszködik és porcerősítőt szednek. De ők 40 felett vannak, én meg még csak 21 vagyok!!! Mit csináljak? Lehet, hogy a hidegre fáj? De akkor is miért? :(
2009. jan. 19. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha sportolsz akkor valószínű azért mert nem mozgatod meg előtte rendesen a térded.Ha nem akkor meg egyszerűen nem kap elég testnedvet a térdcsont körüli rész ez izületi gyulladást okoz,erre nagyon jó a rendszeres mozgás(nem megerőltetni a térdet)pl.úszás kerékpározás.Sajnos ez nem mindig korfüggő,nekem is ebben a korban kezdett el fájni.De a rendszeres mozgás enyhíti.Tehát nem valószínű hogy porckopásod lenne.
2009. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Sosem sportoltam semmit. A tesiórát is utáltam :) :(

Lehet hogy jobb lett volna megerőltetnem magam. Majd keresek valami térdkímélő tornát.

2009. jan. 19. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!