Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Minek a tönete lehet a nagyfok...

Minek a tönete lehet a nagyfoku szomjuság?

Figyelt kérdés
Egész nap szomjas vagyok, ma már kb 4-5 liter folyadéknál tartok (leginkább vizet iszok) és midnig ugy érzem mintha kezdene kiszáradni a torkom..:S Mitől lhet ez?
2010. dec. 11. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Cukorbetegség.
2010. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
diabétesz
2010. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

cukorbetegségé lehet

de melette van más tünet is?pl.: viszketés, bőrszárazság, acetonos lehellet..

2010. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Nézess egy vércukrot...

A sok víz kinyírja a szíved meg a veséd.

2010. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó...Ezt nem mondhatod komolyan....

Kinyírja a szívét, meg a veséjét a víz?

Ezt a hatalmas baromságot honnan szedted szaad tudnom?

Minnél többet iszik, annál jobb, ne már le is beszéld róla, ha még ilyen gondjai is vannak...


Menj el az orvoshoz, nézesd meg a vércukrod, mert cukorbetegség az bizony lehet.

2010. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem a vízról beszéltem le, de nézd már meg mennyit iszik !

kb 1,5-2 liter lenne a normális, ő megivott 5 litert. Hosszú távon ez rossz, nagyon rossz !

A sok víz felborítja a szervezet sóháztartását, és olyan sóhiányt alakíthat ki, ami izomgörcsökhöz, sőt súlyosabb esetben akár eszméletvesztéshez is vezethet.


A bonni székhelyű Német Táplálkozástudományi Társaság épp ezért azt ajánlotta, hogy felnőttek számára napi 1,5 liter víz fogyasztása az ideális.


Az emberi szervezet ugyanis szomjúságának egy részét félig folyékony vagy szilárd tápanyagokból fedezi, például gyümölcsből, zöldségből vagy épp levesből.


Egy másik részét pedig a szervezet saját anyagcseréjéből fedezi.

2010. dec. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

további tüneteim: sokszor szédülöm, állandoan álmos vagyok, bőrszárasság meg van de ezt az ekcémám számlájára irtam eddig...:S


am. 17/L vagyok, nyugtassatok meg hogy van más oka annak hogy ennyire szomjas vagyok..:S

Senki nem cukros a családban csak mamié de az övék is időskori cukorbetegsé..:S

2010. dec. 11. 23:34
 8/14 anonim ***** válasza:
A fiatalkori cukorbetegség teljesen más, mint az időskori. Csináltass egy vérképet minél hamarabb.
2010. dec. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A nagyfokú szomjúság elsősorban Diabetes insipidus tünete. Ez olyan fajta cukorbetegség, amiért nem a hasnyálmirigy okolható, hanem az agyalapi mirigy. Kezelése egyszerűbb, de nem akarok senkit megijeszteni vagy ilyesmi, mert szerintem először nagylabort kéne levetetni és ha nincs magyarázat, akkor hormonszintet nézetni.
2010. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Voltam vérvizsgálaton, és holnap kapom meg az eredményt...

2010. dec. 12. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!