Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cukorbetegség tünete lehet a...

Cukorbetegség tünete lehet a rossz szájíz?

Figyelt kérdés

Kb. 2 napig elég sokat ittam, mert folyton kiszáradt a torkom, de aztán ez nagyobbrészt elmúlt, most már csak rossz ízt érzek a számban, erre is próbálok inni meg enni, de ivástól nem csökken.

Lehet ez cukorbetegség, vagy más? Kicsit meg vagyok fázva, de csak náthás vagyok, esetleg amiatt lenne (lázam nincs, torkom se fáj, csak bedugul az orrom).


2010. dec. 15. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt mondják lehet tünet ha sokszor vagy szomjas skszor mész vcre és jellegzetes az acetonszagú lehelet.
2010. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen ezeket tudom, a sok ivás és a sok vécézés megvan, de ez igazából csak nekem sok. (régebben kb. fél litert ittam meg és háromszor mentem pisilni, mindig akartam változtatni, de nem voltam szomjas és nem ment)

Ehhez képest pár napja kb. napi 3-4 litert iszom, a leheletemet nem érzem, be van dugulva az orrom. Ezért kérdeztem hogy a rossz szájíz is lehet-e tünet, vagy csak a lehelet?

2010. dec. 15. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:
ez inkább reflux vagyis gyomorsav de akkor már tünetid is lennének meg kitudja a betegség miatt is lehet most,nem igzán tudom nem tipikus tünet a cukorbetegségnél sztem de talán más tudja biztosan.
2010. dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért köszi a választ, a reflux tüneteiből csak a rossz szájíz van meg, más semmi, szóval nem hiszem hogy az.
2010. dec. 15. 21:18
 5/8 anonim ***** válasza:
A reflux olyan fájdalmas, azt észrevennéd. a cukorbetegség tünete, hogy állandóan kiszáradsz, szomjas vagy kívánod az édességet és mégis fogsz. A leheleted a megfázástól is lehet rossz szagú, ha pl. tüszős mandulagyulladásod van, a genny miatt.
2010. dec. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, bár még így se tudom hogy mi lehet velem. :S

Megyek úgyis vérvételre a közeljövőben, ott kiderül ha valami baj van.

2010. dec. 15. 21:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet torokgyulladás előjele, bakteriális, vírusos fertőzéseké is. Különösen a tüszösmandula gyulladásnak ilyenek az előjelei.
2010. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg nem szokott vérezni az ínyed? Nekem anno nagyon rossz szájízem volt, mint kiderült a fogínygyulladás miatt..
2013. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!