Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Órák hosszat tartó csuklás,...

Órák hosszat tartó csuklás, miért van ez? Bővebben lent (hosszú)

Figyelt kérdés

Konkrétan soha semmi bajom nem volt, csuklani is régen csuklottam már és akkor is csak maximum pár percig, ami el is múlt. De ma már hajnali 4 óta szinte folyamatosan csuklok. 6-órakor szűnt meg a csuklásom, utána 8-ig semmi nem volt, majd visszatért. 10-ig csuklottam, aztán fél óra kiesés után újra 2 órán át csuklottam. Itthon is ugyanez a helyzet. Fél4-től kb. 5-ig csuklottam, aztán volt egy kis nyugalmam azt hittem vége, de már fél 8 óta újra, tehát már majdnem egy órája megint.

Szúrást nem érzek, nem feszül a mellkasom, rendesen szedem a levegőt, rendesen eszek, iszok, futottam is, mindenféle praktikát kipróbáltam már. Fél liter vizet lehúztam levegő nélkül, cukrot ettem, visszanyeltem a csuklást, csokit zabáltam, meleg teát ittam, szénsavasat is ittam, hogy felhozza ha van bennem valami... stb, mindent megtettem amiket mondtak és itt olvastam, de semmi. Fogalmam sincs mi bajom lehet és ez már aggasztó. Sose volt még velem ilyen. Lehet az éjszakám nyugodtan telik, de talán holnap újra kezdem valamikor. Mit lehet tenni ez ellen? és ez miért van?


2010. dec. 20. 20:23
 1/3 Dr. Dav ***** válasza:

Egy praktika, amit ilyenkor megpróbálunk és az esetek 95%-ában beválik: Ingereld a bolygóideget, ezt a szemöldököd felett tudod megtenni, [link] ott, ahol a "frontal" kiírás van, (mielőtt bárki megjegyezné, tudom, hogy a frontal szó nem bolygóideget jelöl, csak pont oda mutat a vonal...), 2-2 ujjadat helyezd oda és nyomás mellett körkörös mozdulatokat hajtsál végre.

Sok sikert:)

Ha esetleg nem válna be, amire elég kicsi az esély, írj privátban.

Jobbulást kívánok!

2010. dec. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A csuklás a rekeszizom görcse. (simaizom) Ha ennyi ideig nem szűnik akkor nem praktikákat kell keresni hanem simaizom görcsoldót kell bevenni Nospát vagy Troparin Combinátumot és nem tehetetlenkedni!Az állandó rángástól az izmon bevérzések keletkezhetnek ami egyáltalán nem jó!
2010. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na végül végig csuklottam a napot, úgy is aludtam el csuklás közben, másnapra más semmi bajom ne volt. Reggel még volt néha-néha 1-1 csuklásom böfögéssel együtt xD Biztosan valami levegő problémám volt, de még ilyen télleg nem történt velem. :/
2010. dec. 23. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!