Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy a nagy...

Lehetséges az, hogy a nagy intenzitású és hosszú ideig tartó sírástól valaki belázasodjon?

Figyelt kérdés
Tegnap barátnőm az egész délutánt végig sírta nálam, nagy intenzitással. 5 körül elkezdett nagyon fázni, először arra gondoltunk, biztos a szellőztetés miatt. Aztán este fél 10 körül megmértük a lázát, és 38°-os volt. Mos pedig, hogy újra néztük, nincs láza. Lehet ez?
2010. ápr. 7. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet a sírástól!Volt egy nagyon szomorú esetem, amikor elveszítettem a nagyimat, és estére én is 38 fokos lázat mértem. El is mentem még akkor este az orvoshoz, mert más betegségem is van, és azt mondta semmi más nem lehet az oka, csak a nagy lelki fájdalom. Másnap már valóban nem voltam lázas.
2010. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet bizony!
2010. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen lehetséges, de az is előfordulhat, hogy már bujkált benne valami. És a sírást is az hozta ki.

Betegség esetén fáradékonyabb érzékenyebb az ember.

Azt csak te tudod, hogy volt-e valós ok a nagy intenzitású sírásra.

Jobbulást kívánok!

2010. ápr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sírás során gyorsabb légzés (párologtatás), könnyezés (szintén párologtatás a bőrről),... . A párologtatás hőt von el, a testnek ezt kompenzálnia kell, adott esetben akár túl is kompenzálja kicsit. Másik adott esetben a kettőnek semmi köze egymáshoz, hanem a sírást is kiváltó stressz valamiféle immunreakciót váltott ki, stb.

Ezek laikus, tehát nagyjából értelmetlen találgatások, mivel minden lehetséges, ami nem kizárt v. fordítva (normál eset), kivéve, ha belép a hit, mint 'tényező'.

2010. ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a hír hozta ki belőle a sírást, amit tegnap mondtak meg neki... nagy lelki fájdalmat okozott, és nem is akarja elfogadni, hogy lehet bekövetkezik a legrosszabb.

Még egyszer is köszönöm.

2010. ápr. 7. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!